Nobu Hotel i restauracja Roberta de Niro w Warszawie

Opublikowano: 24-01-2019

Robert de Niro to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych aktorów na świecie z rolami, które na stałe wpisały się w historię kinematografii. Jego nazwisko należy jednak wiązać także z Nobu – światową marką hoteli i restauracji. I właśnie w Warszawie powstanie wkrótce kolejny, luksusowy hotel tej prestiżowej sieci. Co ważne, będzie jedynym w naszej części Europy.

Historia sieci Nobu ma swój początek jeszcze w latach 80., kiedy sławny już wówczas aktor Robert de Niro odwiedził japońską restaurację jednego z najlepszych szefów kuchni Nobu Matsuhity. Wizyta zakończyła się podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy i zainwestowaniu we wspólny projekt. Aktor wraz z szefem kuchni oraz producentem filmowym Meirem Teperem otworzyli wkrótce swoją pierwszą restaurację Nobu na Manhattanie. Koncept zyskał powodzenie i w ślad za nim powstały nowe lokalizacje dla restauracji, a także sieć hoteli Nobu. W chwili obecnej wspólnicy posiadają blisko 40 restauracji oraz 17 hoteli. Pierwszy z nich został otwarty dla gości w 2013 w Caesars Palace w Las Vegas. CNN Travel uznało go za najbardziej atrakcyjny wśród nowych hoteli, z kolei Luxury Travel Advisor podkreślił jego doskonałość i uznał za najlepsze otwarcie w Ameryce Północnej. W kolejnych latach sieć wzbogacała swoje portfolio o hotele w Manili, Miami, Malibu, Londynie. Ekspansja trwa i w chwili obecnej planuje się otwarcia w Barcelonie, Rijadzie, Los Cabos, Chicago, Toronto, São Paulo, Atlancie, Tel Awiwie oraz w Warszawie. Mówi się o tym, że to najszybciej rozwijająca się marka w branży. 

Nobu w Warszawie powstanie w miejscu obecnego butikowego Hotelu Rialto, który znajduje się u zbiegu Wilczej i Emilii Plater w Warszawie. Trwają prace, które mają rozbudować go o nowe, trójkątne skrzydło w narożniku Wilczej i Koszykowej. Hotel przyjmie nazwę Nobu Hotel Warsaw i będzie oferował gościom 120 pokoi, sale eventowe i konferencyjne, strefę fitness oraz słynną restaurację Nobu. Inwestycja szacowana na 100 milionów złotych ma się zakończyć na początku 2020 roku. Nobu Hospitality będzie operatorem hotelu, którego inwestorem jest Tacit Investment.

– Nobu to światowa marka, która sławę zyskała dzięki pasji swoich założycieli, wyjątkowej obsłudze i doskonałej kuchni. W połączeniu z polską otwartością i energią, stworzymy ekscytujące i niezwykłe miejsce, które zawojuje serca odwiedzających je gości. Szczególnie cieszy nas, że naszym klientom będziemy mogli zaoferować najsłynniejsze dania mistrza Nobu Matsuhisy, serwowane w restauracjach Nobu na całym świecie i od lat będące synonimem najwyższej jakości kuchni azjatyckiej.

zdjęcie – https://www.muratorplus.pl/inwestycje/inwestycje-komercyjne/hotel-nobu-warszawa-robert-de-niro-jednym-z-wlascicieli-aa-zkZE-qFJU-uC7a.html