Paco Pérez – szef z 6* otwiera restaurację w Gdańsku

Opublikowano: 18-12-2018

Nagrodzony sześcioma gwiazdkami Michelin szef kuchni Paco Pérez w przyszłym roku otworzy swoją kolejną restaurację. Tym razem jego wybór padł na Polskę, a dokładnie 33. piętro w Olivia Star – Olivia Business Centre w Gdańsku. Pochodzący z Katalonii szef odwiedzał dotąd Trójmiasto wielokrotnie, by sprawować osobisty nadzór nad zaawansowanymi już przygotowaniami. Planowane jest, że w eleganckim lokalu pracować będą jego najbardziej zaufani współpracownicy, którzy od lat przyczyniają się do kolejnych sukcesów Péreza.

Warto dodać, że Hiszpan, jak dotąd za swoją pracę został wyróżniony sześcioma gwiazdkami Michelin, które zostały przyznane czterem jego restauracjom zlokalizowanym w Europie:

– restauracja Miramar w Llança **

– restauracja Enoteca w Hotel Arts w Barcelonie **

– restauracja 5 – Cinco w hotelu Das Stue w Berlinie *

– restauracja Terra w Gironie * (otwarta na początku 2018).

W portfolio szefa są jeszcze cztery inne lokale, z których aż trzy znaleźć można w Barcelonie: L’Eggs, Bao Bar oraz La Royale. Czwarta restauracja Tast Catala znajduje się w Manchesterze i została otwarta we współpracy z trenerem piłkarskim Pepem Guardiolą.

Olivia Star to najwyższy budynek w nowoczesnym kompleksie Olivia Business Centre, zlokalizowanym przy Alei Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie. Wieżowiec ma „180 metrów wysokości, co czyni z niego najwyższy budynek Trójmiasta i lokuje go w czołówce najwyższych budynków w Polsce. Wysokość budynku (180 m) nawiązuje do wydarzeń sierpniowych w Gdańsku w 1980 roku, a architektura szczytu – do sąsiadującej z Olivia Business Centre Hali Olivia”. Restauracja Paco Péreza będzie się znajdowała na 33. piętrze, tuż pod centrum konferencyjnym i nad dostępnym dla wszystkich tarasem widokowym. 

zdjęcie – http://diariodegastronomia.com/paco-perez-en-la-jornada-solidaria-de-alta-cocina-gastrotea/