Prawda w Flair

Opublikowano: 07-06-2009

PRAVDA VODKA FLAIR COMPETITION

Pravda vodka po raz pierwszy w zawodach Flair 7 czerwca 2009 roku w Bielsku-Białej odbędą się zawody Pravda Vodka Flair Competition, rozgrywane w Polsce po raz pierwszy. W zawodach wystartuje zaproszona przez organizatorów czołówka polskich barmanów pracujących w stylu Working Flair – najbardziej widowiskowej sztuce barmańskiej w Polsce.

Wśród nich zobaczymy tak znane i zasłużone Polsce nazwiska jak Tomek Małek, zwycięzca IFL 2009, Marcin Masakra Osypiński, Marek Posłuszny, Michał Łoziński czy Marcin Dąbek. Nie zabraknie także młodych barmanów, którzy startami w ubiegłorocznych konkursach udowodnili swoje barmańskie umiejętności.

W Bielsku-Białej, kolebce wódki Pravda, barmani walczyć będą o nagrody finansowe – zwycięzca otrzyma 4000 PLN, laureat drugiego miejsca – 1500 PLN, trzeciego – 1000 PLN. Nagrodę finansową w wysokości 500 PLN otrzyma także barman, który zostanie sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Zawody sędziować będą: Michał Kośnik z grupy EvolutionBar i Grzegorz Zięba, Dyrektor World Flair Association. Ocenie technicznej poddane zostaną m.in. standardy barmańskie, umiejętności Flair, oryginalność, charyzma, widowiskowość i kontakt z publicznością. W ciągu sześciu minut pokazu na scenie, zawodnicy będą mieli za zadanie przygotować trzy drinki – Pravda Sour w dwóch porcjach oraz kompozycję własną opartą o min. 40 ml wódki Pravda.

Zawody obędą się 7 czerwca na lotnisku w Bielsku Białej w ramach pierwszego w historii miasta Festiwalu Grilla i Fajerwerków Władcy Ognia, podczas którego odbędą się pokazy kulinarne z udziałem mistrzów świata w grillowaniu, występy znanych i lubianych zespołów muzycznych oraz pokazy laserowe.

Początek zawodów Pravda Vodka Flair Competition
przewidziany jest na godzinę 16.30. Wstęp na zawody jest wolny.

Sponsorem wydarzenia jest Pravda S.A., producent wódki Pravda, partnerem merytorycznym wydarzenia – World Flair Association.

Producentem i pomysłodawcą Pravda Vodka Flair Competition jest Krzysztof Hankus, miłośnik barmaństwa, promotor młodych talentów i właściciel restauracji Rogata w Bielsku-Białej, w której w roku 2004 odbyły sie pierwsze rozgrywki zawodów Independent Flair League.

***

Informacje na temat Pravda Vodka

Pravda jest luksusową wódką czystą klasy super premium. Produkowany w Bielsku-Białej trunek trafia głównie na eksport, do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii, Australii oraz wielu krajów Europy Zachodniej. Dzięki połączeniu tradycyjnej polskiej receptury i doświadczenia podbeskidzkich wytwórców z nowoczesną technologią udało się stworzyć trunek, który w Stanach Zjednoczonych zyskał sobie opinię „szampana wśród wódek”. W 2004 roku Pravda została wyróżniona Podwójnym Złotym Medalem Międzynarodowego Konkursu Wyrobów Alkoholowych w San Francisco, zaś w 2006 roku otrzymała nagrodę Wschodzącej Gwiazdy, przyznawaną za rekordowy wzrost sprzedaży w USA. Producentem wódki jest Pravda S.A. od początku swego istnienia działająca w Bielsku-Białej.

Informacje na temat World Flair AssociationWorld Flair Association
jest światową organizacją barmańską. Jej celem jest promocja i wsparcie lokalnych ruchów barmańskich na świecie, także w Polsce. Dzięki olbrzymiemu potencjałowi i doświadczeniu, stawiane przez WFA cele są zgodne także z najbardziej popularnymi ruchami barmaństwa w naszym kraju. Główne założenia federacji to rozwój profesjonalnego, nowoczesnego barmaństwa na najwyższym poziomie, podnoszenie świadomości i wiedzy na temat zawodu barmana, promocja nowoczesnych technik pracy i promocji produktów w barach oraz krzewienie postawy fair play w organizacji i sędziowaniu zawodów barmańskich. Najważniejszym punktem w kalendarzu World Flair Association jest  WFA Grand Slam World Tour – cykl konkursów barmańskich odbywających się na całym świecie.

Dodatkowych informacji udziela:

Marta Kroplewska

Dyrektor PR

PR Group

ul. Głogowska 16

01-743 Warszawa

tel.kom. + 48 512 213 547

tel. + 48 0 22 357 51 55

www.prgroup.pl