Przyjęcia komunijne z GMS!

Opublikowano: 24-05-2019

Maj to bez wątpienia kilka tygodni wzmożonej pracy dla restauracji, sali bankietowych i innych obiektów, które w swojej ofercie mają organizację przyjęć komunijnych. Ograniczenia związane z przestrzenią, wydajnością zaplecza kuchennego, czy zasoby szkła i zastawy często nie dają możliwości zrealizowania kilku komunii jednocześnie. A chętnych zleceniodawców z reguły nie brakuje. Specjaliści z Gastro Magic Service tłumaczą, jak zmaksymalizować zyski i dobrze zarobić w tym urodzajnym dla gastronomii okresie.

Powiększenie powierzchni

Tylko pozornie powierzchnia, jaką można wykorzystać na ustawienie stołów jest ograniczeniem nie do przejścia. Pierwszym pomysłem jest zaadaptowanie ogródka, a nawet parkingu. Wypożyczając eleganckie, bankietowe namioty z podestami, a nawet dywanami stwarza się przytulne wnętrze, odporne na ewentualne załamanie pogody. Goście chętnie pokryją dodatkowe koszty, jeśli będę mieli szansę zaprosić bliskich w sprawdzone miejsce z dobrym menu. Nie bez znaczenia jest tu też lokalizacja – lokale blisko kościoła z całą pewnością mogą uzupełnić ofertę o droższą w realizacji opcję, bo najpewniej i tak znajdą się chętni. Natomiast, jeśli lokal zupełnie pozbawiony jest dostępnego terenu na zewnątrz – należy zastanowić się nad logistyką sali. Być może krótkotrwała wymiana stołów i krzeseł na mniejsze pozwoli na zorganizowanie dwóch komunii zamiast jednej? Meble, parawany, a nawet donice z kwiatami można wypożyczyć. Delikatne podniesienie kosztu menu za osobę pokryje koszty wypożyczenia sprzętu. Warto to przekalkulować.

Maksymalizacja wydajności

Zaplecze kuchenne również można na krótki czas tak przeprojektować, by dawało kucharzom szansę na realizację większej ilości zamówień. Zwłaszcza, że menu jest znane z dużym wyprzedzeniem i jest ujednolicone. Żeby dobrze się przygotować do wydania większej liczby dań wystarczy doposażyć się w wypożyczalni w niezbędny sprzęt. A dostępne jest zupełnie wszystko: od pieca konwekcyjnego, po noże kuchenne. Co ważne, w opracowaniu listy potrzebnego sprzętu, a następnie w jego rozstawieniu i przygotowaniu do pracy pomagają doradcy i technicy z GMS, dzięki czemu cała logistyka wypożyczania nie wpływa negatywnie na rytm pracy restauracji. Rzecz jasna, w takich okolicznościach będzie potrzebne zatrudnienie pomocników, ale i ten koszt można wkalkulować w ofertę komunijną. W średnich i małych miastach lokali, gdzie można zorganizować komunię nie jest zbyt wiele i z reguły terminy rezerwowane są w jeden dzień. Droższa oferta zatem z pewnością znajdzie adresata. W ślad za większą ilością wydanych dań, idzie zapotrzebowanie na porcelanę, sztućce i szkło. A to rzecz jasna także można wypożyczyć. Sprawny manager bez trudu poradzi sobie z organizacją wszystkiego. Zwłaszcza, że to tylko kilka kolejnych niedziel w skali całego roku.

Elegancka oprawa

Nie jest tajemnicą, że rodzice potrafią mocno zainwestować w przyjęcie komunijne. Bazując zatem na tym nic nie stoi na przeszkodzie, by w swojej ofercie  umieścić np. „komunię dla królewny/ królewicza”. Do realizacji takiej wersji wystarczy odrobina fantazji i wsparcie wypożyczalni. Temu samemu menu (żeby nie robić chaosu w kuchni) można nadać dworskie nazwy, a kelnerzy każdy talerz mogą przy podawaniu posypać np. złotem spożywczym. Takie drobiazgi, jak wyjątkowo zdobne winietki, karty menu, podziękowania przygotuje każda drukarnia, a te internetowe zrobią to za naprawdę przyzwoite pieniądze. Pozostaje kwestia tego, co najważniejsze dla dorosłych – zastawa stołowa i szkło. I tutaj naprawdę można puścić wodze fantazji, bowiem GMS dysponuje wysokiej jakości porcelaną, szkłem i innymi eleganckimi akcesoriami stołowymi. Stół zatem zamiast schludnego, może przeistoczyć się w dworski. Komunia to dobry moment na takie lub podobne rozwiązania. 

Gastro Magic prywatnie

Wielu rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie przyjęcia komunijnego dla swoich dzieci. Z reguły potrzebują namiotu, mebli ogrodowych i zastawy stołowej. Gastro Magic Service od wielu lat z powodzeniem wspiera takie prywatne zlecenia, a swoje doświadczenie wykorzystuje do stworzenia najkorzystniejszej oferty. Podczas rozmowy telefonicznej lub osobistej specjaliści doradzą, o czym należy pamiętać, a co jest tylko pozornie niezbędne. Rekomendacje wielu zadowolonych rodzin to wizytówka jakości. W imieniu GMS serdecznie zapraszamy do kontaktu!  

Informacje zostały zaczerpnięte z serwisu http://gastrowypozyczalnia.pl