Redesign magazynu KUKBUK na 6 urodziny!

Opublikowano: 03-12-2018

Na rynku ukazało się właśnie urodzinowe wydanie KUKBUK-a, zatytułowane „Hokus Pokus”. Magazyn obchodzi szóste urodziny! Jubileuszowy numer jest pierwszym w nowej odsłonie graficznej. Znalazły się w nim również nowe rubryki. Wydanie promowane będzie w sieci kin Cinema City (on-screen i off-screen) oraz na kanale Kuchnia+. 

„Wraz z transformacją sceny kulinarnej w Polsce oraz na świecie i my zdecydowaliśmy się na zmiany. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom czytelników i dynamicznym czasom, w których żyjemy, dzieląc się patentami na przyjemne gotowanie i prostymi, szybkimi przepisami, które mają za zadanie zachęcić jak najwięcej osób do kulinarnych eksploracji. Zależy nam na tym, aby gotowała cała Polska. Wspólny stół buduje relacje między ludźmi i integruje.” – mówi Daria Pawlewska, redaktorka naczelna i wydawczyni. 

W nowym KUKBUK-u czytelnik znajdzie wiele nowych rubryk. Są to m.in.: sagi wielkich rodów związanych z kulinariami, wegańska rubryka kulinarna obalająca mity i zachęcająca do kuchni roślinnej, sezonówki i w roli głównej, które wzmacniają przekaz, aby korzystać z lokalnych składników i gotować zgodnie z rytmem pór roku, gry towarzyskie – opowiadająca
o miłośnikach jedzenia, którzy regularnie organizują ciekawe wydarzenia związane
z kulinariami, małymi krokami – prezentująca inspirujące autorytety: specjalistów, filozofów, artystów, psychologów itp., którzy opowiadają o tym, jak systematycznie i konsekwentnie dbać o rozwój duchowy oraz klasyka gatunku – przybliżająca techniki kulinarne w prosty
i czytelny sposób. 

Nowa szata graficzna reprezentuje wytrawny minimalizm, a ręce na okładce są symbolem naszej nowej komunikacji: gotujemy razem i budujemy z czytelnikami wspólną kulturalno-kulinarną społeczność. Jeszcze bardziej wracamy do korzeni, promując wartości rzemieślnicze
i domowe przyrządzanie posiłków – pełne miłości, doświadczenia wcześniejszych pokoleń
i nostalgii.”
– dodaje Daria Pawlewska. 

—————————————————————————————————————————————————-

KUKBUK to wielowymiarowa platforma obejmująca: magazyn kulturalno-kulinarny wydawany w wersji drukowanej i w postaci aplikacji na urządzenia mobilne, zintegrowane kanały social media, stronę internetową www.kukbuk.pl oraz e-sklep. Każde ogniwo stanowi połączenie wysokiej jakości autorskich sesji fotograficznych z ciekawymi artykułami o tematyce związanej z szeroko rozumianą kulturą jedzenia, zjawiskami socjologicznymi, sztuką i dizajnem w świecie kulinariów. 

Niezależnie od sześciu numerów regularnych magazynu, w ciągu roku ukazują się również cztery tematyczne wydania specjalne: KUKBUK Rodzina, KUKBUK Zima, KUKBUK Podróże i Dizajn oraz KUKBUK Dzieciaki. Wydawnictwo w swoim portfolio ma również pierwszą książkę – „Sezonówki”, czyli oryginalny przewodnik po porach roku i smakach natury. Jest także organizatorem konkursu KUKBUK Poleca dla lokalnych producentów, rzemieślników oraz właścicieli gospodarstw agroturystycznych przyjaznych naturze. 

KUKBUK przez 6 lat istnienia na rynku zdobył wiele nagród w prestiżowych konkursach, m.in. nagrodę Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej, brązowe i srebrne miecze KTR oraz nagrody Izby Wydawców Prasy – GrandFront. Dostępny jest w ponad 800 punktach sprzedaży w całej Polsce. Dystrybucja odbywa się poprzez wysyłkę bezpośrednią oraz sprzedaż w dobrych salonach prasowych, a także w dizajnerskich sklepach, restauracjach i salonach SPA.