Rusza czwarta edycja Independent Flair League

Opublikowano: 10-04-2009

Pierwsze rozgrywki IFL już 10 maja w klubie Genesis w Zakopanem

Po kilku miesiącach ciszy, na barmańską scenę powraca niepokorna Independent Flair Legue. Rok 2008 przyniesie wiele zmian organizacyjno – merytorycznych, związanych z coraz większym zainteresowaniem polskimi rozgrywkami barmanów ze świata.

Tegoroczna IFL to cztery rozgrywki eliminacyjne w Zakopanem, Poznaniu, Wrocławiu i nad morzem. Nowością jest brak rozgrywek eliminacyjnych w Warszawie, w której, w grudniu rozegrany zostanie Grand Final. Wezmą w nim udział zwycięzcy poszczególnych rund eliminacyjnych oraz zaproszeni przez organizatora przedstawiciele światowego barmaństwa.

Po rozgrywkach w 2007 roku, wielkim tegorocznym sukcesem jest zaproszenie IFL do World Flair Association i organizowanych przez ten ruch światowych rozgrywek Grand Slam. Dzięki temu Niezależna Liga Flair znalazła się w Pucharze Świata zawodów Flair. To pierwsze takie zjawisko w Polsce. Udział w rozgrywkach Grand Slam to przede wszystkim stała współpraca przy tworzeniu tego wydarzenia z najbardziej znanymi nazwiskami i grupami barmańskimi świata. Dzięki temu, IFL jeszcze bardziej zaistnieje na mapie najważniejszych konkursów światowych, przede wszystkim poprzez obecność zawodników ze świata i międzynarodowy skład sędziowski na każdych rozgrywkach IFL.

W 2008 roku Niezależna Liga Flair jeszcze mocniej niż w latach ubiegłych stawia na młodych adeptów sztuki barmańskiej, rozwijając kategorię junior, przede wszystkim poprzez wzmocnienie nagród finansowych dla juniorów oraz bliską merytoryczną współpracę z barmanami i bezpośrednie przekazywanie im zagadnień związanych z regulaminem zawodów.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, IFL zaoferuje barmanom wysoki poziom merytoryczny i techniczny. Rundy regionalne składać się będą z czterech konkurencji – trzy z nich rozgrywane będą zgodnie ze standardami i wymogami światowymi jako rozgrywki eliminacyjne. Free Pouring, Speed Flair, Working Flair to konkurencje mające na celu sprawdzenie technicznych umiejętności barmana bezpośrednio odnoszących się do stylu i kwalifikacji. Konkurencja finałowa należeć będzie do Exhibition Flair. Barmani przygotowywać będą trzy drinki – Martini Code, RedBull wódka oraz kompozycję własną, z obowiązkowym wykorzystaniem syropu Monin oraz napoju Schweppes.

W tym roku nagrody finansowe Niezależnej Ligi Flair wyniosą 20 000 Euro, z czego w finale do podziału wśród najlepszych będzie 10 000 Euro. To największa pula nagród w dotychczasowej historii polskiego barmaństwa i jedna z najwyższych w Europie.

Rozgrywki z Zakopane są otwarte dla publiczności. Eliminacje rozpoczną się o godzinie 13.00, zaś finał, w którym wystąpi 10 najlepszych zawodników wyłonionych podczas całodziennych eliminacji rozpocznie się o godzinie 21.00. Po zakończeniu finału odbędzie się impreza Martini Independent Party.

Producentem i organizatorem tegorocznej edycji Independent Flair League jest, podobnie jak ubiegłym roku, Entertainment Group, agencja specjalizująca się w organizacji imprez i wydarzeń specjalnych.

Szczegółowe informacje na temat Independent Flair League są dostępne na stronie www.ifl.com.pl

Partnerzy Independent Flair League 2007: MARTINI, Red Bull Polska, Schweppes, Kuger-syropy Monin, APS Glass & Bar Supply.

***

Informacje na temat Independent Flair League

Independent Flair LeagueNiezależna Liga Flair to jedyne w Polsce międzynarodowe i niezależne zawody dla barmanów o charakterze ligowym. Biorą w nich udział najlepsi barmani czynnie pracujący w zawodzie. Tegoroczne rozgrywki IFL obejmują pięć rozgrywek – cztery eliminacyjne i finał. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.ifl.com.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Grzegorz Zięba

Dyrektor HoReCaDi

Entertainment Group

e-mail: grzegorz@entertainment.pl

tel. + 48 501 245 011

www.ifl.com.pl

www.entertainment.pl

Marta Kroplewska

Dyrektor PR

PR Group

e-mail: marta@prgroup.pl

tel. + 48 512 213 547

www.prgroup.pl