Tomasz Jakubiak kontynuuje kulinarną podróż po Polsce!

Opublikowano: 17-09-2021

Jak przyrządzić idealny rosół? W czym leży sekret tradycyjnej grochówki? Co zrobić, by kaczka wyszła doskonale? Odpowiedzi na te pytania pojawią się w drugim sezonie JAKUBIAK ROZGRYZA POLSKĘ, od 19 września w CANAL+ KUCHNIA oraz od 20 września w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.

Kucharz i dziennikarz kulinarny, Tomasz Jakubiak, kontynuuje swoją pełną smaku podróż po naszym nadwiślańskim kraju w poszukiwaniu przepisów na tradycyjne, regionalne potrawy. W drugiej odsłonie JAKUBIAK ROZGRYZA POLSKĘ poznamy sekrety przyrządzania królowej wszystkich zup – rosołu. Dowiemy się również, jak zrobić najlepszy chłodnik i perfekcyjną grochówkę. Jakubiak weźmie także na widelec ozorki, kotlety mielone oraz kaczkę i dania z grzybów.
Jak zawsze, kucharz przygotuje także własne wersje ponadczasowych potraw polskiej kuchni, inspirując się przepisami lokalnych kucharzy i gospodyń. Na Dolnym Śląsku w malowniczo położonej winnicy, Tomek spróbuje idealnego gulaszu odtworzonego na bazie przepisu z początku XX w. U podnóża Gór Kamiennych zje wybitne kluski leniwe, które przygotuje w towarzystwie właścicielki rodzinnej serowarni, gdzie powstają najlepsze w kraju twarogi. Prowadzący uda się również na Kaszuby, by w wiejskim domu wybitnego szefa kuchni spróbować szmurowanej kaczki w kaszubskich truskawkach. Z kolei na Roztoczu, wraz z właścicielami gospodarstwa biodynamicznego, przyrządzi wybitny chłodnik, a na placki pojedzie na Podlasie, do Polskiej Królowej ziemniaków.
W programie, poza inspirującymi i nieoczywistymi przepisami, nie zabraknie przygód, pięknych plenerów oraz historii ciekawych ludzi, których życie związane jest z wytwarzaniem tradycyjnego jedzenia.
Drugi sezon JAKUBIAK ROZGRYZA POLSKĘ od 19 września, w niedzielę o 12:30 na CANAL+ KUCHNIA oraz w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.