Trophée Mille Poland dla szkół gastronomicznych!

Opublikowano: 16-05-2023

Międzynarodowy konkurs kulinarny dla szkół gastronomicznych Trophée Mille już w Polsce!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla młodych, utalentowanych adeptów sztuki kulinarnej.
Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się krajowa selekcja międzynarodowego konkursu kulinarno – cukierniczego dla szkół gastronomicznych Trophée Mille Poland. 

– Bardzo się cieszę, że nasza agencja została oficjalnym przedstawicielem międzynarodowego konkursu kulinarnego dla szkół gastronomicznych, który jest kolejnym elementem w portfolio naszej firmy, zaraz obok renomowanego konkursu dla profesjonalistów, który mamy przyjemność organizować. Konkurs Trophée Mille jest prestiżowym wydarzeniem dla uczniów w Polsce, które mam nadzieję wskaże kierunek i będzie swojego rodzaju drogowskazem dla młodego pokolenia, które swoją przyszłość wiąże z gastronomią. Dzisiaj młodzi ludzie potrzebują wsparcia i motywacji w dążeniu do celu oraz autorytetów w swojej dziedzinie, a tu ich z pewnością nie zabraknie. Należy podkreślić, że konkurs nie tylko wspiera uczniów, ale niezwykle motywuje do samorozwoju również nauczycieli szkół gastronomicznych, dla których z pewnością będzie nobilitujące przygotowanie młodzieży do tej rangi wydarzenia. – powiedziała Dorota Karwacka, project manager Trophée Mille Polska.

Trophée Mille, to pierwszy konkurs kulinarno-cukierniczy dla uczniów szkół gastronomicznych w Polsce o zasięgu międzynarodowym. Zwycięska drużyna – szkoła wyjeżdża do Reims we Francji, by reprezentować Polskę na międzynarodowej arenie wśród zespołów z całego świata.
Celem konkursu jest wzmocnienie talentów i motywacji uczniów szkół gastronomicznych, którzy pasjonują się gotowaniem, jak również przekazywanie wiedzy i doświadczenia przez najlepszych kucharzy młodszemu pokoleniu.

Polskie eliminacje, które odbędą się 10 listopada 2023 roku podczas Targów HORECA w Krakowie, będą organizowane po raz pierwszy w Polsce. Ten fakt, cieszy niezmiernie. Motywowanie młodego pokolenia do rozwoju osobistego, podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych i rozwój ich ambicji jest niezwykle ważnym czynnikiem, który ma wpływ na dalsze losy naszej rodzimej gastronomii.
Bardzo ważne są konkursy kulinarne dla młodzieży, które nie tylko zachęcają uczniów do działania i spełniania swoich pierwszych zawodowych marzeń, ale są początkowym bardzo istotnym elementem do rozwoju osobistego i budowania poczucia własnej wartości.

W polskim finale rywalizować będą uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski, którzy w preselekcji zostaną do niego zakwalifikowani. Do konkursu zgłaszane są zespoły wytypowane przez szkołę o profilu gastronomicznym. Każdy z zespołów składa się z dwóch kandydatów: uczennicy i ucznia, którzy kształcą się w obszarze kuchnia i/lub cukiernia oraz nauczyciela, który występuje w roli trenera. Każdy z zespołu w dniu Finału międzynarodowego tj. marzec 2024 nie mogą mieć ukończonych 25 lat.

W jury zasiądzie śmietanka polskich szefów kuchni i cukierni na czele z założycielem i pomysłodawcą konkursu Szefem Philippem Mille, którego restauracja zlokalizowana w sercu Szampanii posiada dwie gwiazdki Michelin.

Szczegóły już wkrótce!

Oficjalnym przedstawicielem marki Trophee Mille w Polsce jest agencja Smarten PR

www.smartenpr.pl