V edycja Poland 100 Best Restaurants

Opublikowano: 10-09-2015

17 października podczas Gali POLAND 10O BEST RESTAURANTS AWARDS 2015 w Dworze Artusa w Toruniu  poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2015 roku.

Konkurs i zarazem przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce to prestiżowy, pierwszy i jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem w głównej mierze oceniane przez konsumentów dzięki temu ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków kulinarnych. Na ocenę i końcowy wynik składają się: ocena restauracji przeprowadzona przez ankieterów wśród klientów odwiedzających daną restaurację oraz ocena poprzez stronę internetową Akcji – 22 246 ankiet zostało nadesłanych i dostarczonych przez ankieterów z oceną restauracji , głosowanie SMS – 18 879 SMSów wysłali fani dobrej kuchni, głosowanie poprzez Facebook –  10 379 głosów fani oddali na Facebooku na swoje ulubione restauracje oraz ocena inspektorów przeprowadzona podczas badania Mystery Shopping.

Do V edycji Poland 100 Best Restaurants otrzymaliśmy 1096 nominacji. 100 najlepszych restauracji z największą ilością pozytywnych ocen znalazło się na liście Poland 100 Best Restaurants 2015 i zostało umieszczonych w tegorocznym wydaniu przewodnika.

Każda z restauracji, która znalazła się na liście Poland 100 Best Restaurants 2015 jest inna, nieporównywalna, wspólnie jednak dają pojęcie o tym, czym jest polska gastronomia. Akcja rekomendacji Poland 100 Best Restaurants to wyjątkowa okazja promocji najlepszych lokali gastronomicznych w Polsce oraz uhonorowania pracy i osiągnięć ich właścicieli i personelu. To także kształtowanie pozytywnego wizerunku całej branży gastronomicznej w naszym kraju.

Oficjalne wręczenie nagród POLAND 100 BEST RESTAURANTS 2015 odbędzie się podczas Gali kończącej V edycję Akcji, która odbędzie się w Toruniu w Dworze Artusa 17 października 2015 roku. Nagrody będą przyznawane w KATEGORII NAJLEPSZA RESTAURACJA W POLSCE oraz NAJLEPSZA KARCZMA W POLSCE w trzech grupach : AWARD OF EXCELLENCE – jeden widelec, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 2 widelce oraz GRAND AWARD – 3 widelce. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75% oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25% oceny inspektorów.

Przyznane zostaną również nagrody specjalne m.in. w kategoriach – Szef Kuchni Roku, Osobowość Kulinarna Roku,  Telewizyjny Program Kulinarny Roku, Wydawnictwo Kulinarne Roku, Blog Kulinarny Roku.

Te niezwykle cenione wyróżnienia przyznawane są nie tylko za najwyższą jakość usług, ale też umiejętność przemieniania jedzenia w sztukę. Dobra kuchnia musi wpływać na nasze emocje: poprawiać nastrój, wzruszać, a nawet rozśmieszać.

Najlepszą restauracją w Polsce w 2014 roku została RESTAURACJA BELVEDERE W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH z Warszawy.

news_bestrestaurants_20150907323


Szefem kuchni roku został Adam Komar z restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich.

GRAND AWARD – TRZY WIDELCE otrzymało 29 restauracji w tym 14 z Warszawy.

BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – DWA WIDELCE 18 restauracji 

a AWARD OF EXCELLENCE – JEDEN WIDELEC 6 restauracji