Wielkie otwarcie sezonu foodtruckowego już 26-27 marca

Opublikowano: 09-03-2022

Wielka Szama to największy zlot foodtruckowy w Wielkopolsce, w którym chętnie uczestniczą poznaniacy. Na wydarzenie przyjeżdżają mobilne restauracje z całej Polski, a już na miejscu przygotowują dania inspirowane kuchniami z różnych zakątków globu. Na gości festiwalu czekają także liczne atrakcje dodatkowe.

Food trucki w Poznaniu cieszą się niesłabnącą popularnością już od 2015 roku. Najpierw spotkać je można było na Festiwalu Smaków Food Trucków, który z biegiem lat ewoluował do postaci Wielkiej Szamy. W nowszej odsłonie wydarzenia bierze udział aż kilkadziesiąt barów na kółkach, organizowane są strefy chilloutu, dmuchańców, animacje, pokazy warzenia piwa i  artystów sztuki ulicznej, konkursy i zawody z nagrodami, a także zbiórki charytatywne. Każda edycja różni się od siebie programem, więc festiwalowicze nie mogą narzekać na nudę.

Nierozłączne dania festiwalu to burgery i belgijskie frytki. Wybierać będzie można wśród autorskich odsłon pysznych kanapek i nietuzinkowych sosów. Nie braknie też dań typowych dla Tajlandii, Wietnamu, Gruzji , Bliskiego Wschodu i Meksyku. Pojawią się też  dania, które do tej pory jeszcze nie było na Wielkiej Szamie przy Stadionie Poznań! Szczegóły stopniowo odkrywane będą na stronie wydarzenia.

Wielka Szama to także ponowna odsłona Hopli Fest – Wielkiego Festiwalu Dmuchanców. Atrakcje wypełnione powietrzem to nie lada gratka nie tylko dla najmłodszych. Oprócz zjeżdżalni i zamków, pojawiają się także tory przeszkód, eliminator i byk, na których będzie można popisać się umiejętnościami i sprawnością fizyczną.

Pełnoletni uczestnicy obojga płci będą mogli zapoznać się z procesem domowego warzenia złocistego trunku, a także wziąć udział w piwnych konkurencjach. Odbędą się także zawody jedzenia na czas, podczas których odważni festiwalowicze będą mogli spróbować swoich sił
z pokaźnymi porcjami foodtruckowcyh dań.

Po raz pierwszy na wydarzeniu odbędzie się również Wielka Szafa! To miejsce, które pomoże przy wiosennych porządkach – będzie można odświeżyć własną garderobę, wymienić się ubraniami i akcesoriami i znaleźć nietuzinkowe perełki.

Więcej smacznych informacji i konkursy znajdują się na social mediach wydarzenia:
facebook.com/events/1016274392294668

Najważniejsze informacje:

– Wielka Szama na Stadionie Poznań
– 26 i 27 marca 2022-02-02
– Sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00.

 

Organizator:
Festiwal Smaków Food Trucków

Partnerzy:
Stadion Poznań
Browar Amber

Partnerzy medialni:
Radio ESKA
Nasz Głos Poznański
FreshMag

Partnerzy kulinarni:
Gastro Poznaniak
Słodkie Poznania