WIELKOPOLSKI KUCHARZ ROKU 2019

Opublikowano: 25-03-2019

TYTUŁ WIELKOPOLSKI KUCHARZ ROKU 2019 – 07.06 W OSTOI CHOBIENICE

PODTYTUŁ : ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Kapituła Konkursu Wielkopolski Kucharz Roku. Konkurs im. Rafała Jelewskiego zaprasza do udziału w VI edycji konkursu, który odbędzie się w dniu 07 czerwca 2019 w przepięknych okolicznościach przyrody Ostoi Chobienice k. Zbąszyna !!!

Celem Konkursu jest odkrywanie, poznanie i zaprezentowanie kulinarnych tradycji Wielkopolski w jej współczesnej aranżacji, zgodnej z obowiązującymi światowymi trendami, jak również stworzenie okazji do spotkania kucharzy, wymiany poglądów i porównania profesjonalnych umiejętności.

Zwycięzca Konkursu otrzyma tytuł Wielkopolskiego Kucharza Roku 2019 oraz nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2019 !!!

 W konkursie mogą uczestniczyć kucharze z dowolnych zakładów gastronomicznych, zarówno hotelarskich jak i pojedynczych restauracji z całej Wielkopolski oraz kucharze urodzeni w Wielkopolsce, a pracujący w zakładach gastronomicznych w kraju i za granicą !

Zadaniem konkursowym będzie przygotowanie 7 porcji dania głównego bazującego na mięsie z królika (dwa dowolne elementy)  cebuli oraz gorczycy. 

 Zainteresowanych startem w konkursie prosimy o kontakt : wkr_konkurs@wp.pl

Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury z kraju i za granicy, które w ramach nagrody GRA O STAŻ” zaproszą  wybranego przez siebie zawodnika na staż do swojej kuchni. Po raz trzeci w historii Konkursu jurorzy zostaną poproszeni o zapoznanie się, podpisanie i przestrzeganie Kodeksu Etycznego Jurora Konkursu Kulinarnego. 

Pozostałe nagrody rzeczowe zostaną podane przez Organizatorów wkrótce.

Konkurs Wielkopolski Kucharz Roku, to nie tylko podpatrywanie rywalizacji konkursowej zawodników, ale prawdziwy Festiwal Smaku.

Wstęp wolny dla wszystkich przedstawicieli branży.

Wydarzenie poprowadzi zaprzyjaźniony z nami i niezawodny od kilku lat – duet: MARTA KLEPKA i TOMASZ PUROL.

Pełen emocji i przepełniony historią kuchni i smakami dzień zakończy „MOTYLKOWA GALA„, podczas której poznamy laureatów Konkursu, oddamy cześć pamięci naszemu patronowi śp. Rafałowi Jelewskiemu oraz ponownie przystąpimy do degustacji potraw przygotowanych przez zespół wybitnych szefów kuchni z Poznania pod egidą DOMINIKA BRODZIAKA.

Gospodarzem tegorocznego wydarzenia będzie MACIEJ BARTON wraz z zespołem niezwykle urokliwej Ostoi Chobienice. Przepiękna posiadłość sąsiaduje z rozległym parkiem z bogatym drzewostanem liczącym 120-150 lat. W odrestaurowanych wnętrzach dawnego majątku stworzono wspaniale miejsce. Ostoja Chobienice, to miejsce tworzone przez ludzi z pasją. Staropolska gościnność i szacunek do otaczającej przyrody to dewiza właścicieli obiektu.

Kontakt z Organizatorem: e-mail: m_joannaochniak@wp.pl
 
O Patronie Konkursu śp. Rafał Jelewski (1970 – 2013) – wybitny szef kuchni, mentor i trener. Kucharz z sukcesami, doskonałym warsztatem i wybitnym wyczuciem smaku, który brał udział w wielu prestiżowych imprezach kulinarnych w Polsce i na świecie, a przede wszystkim reprezentował Polskę w finale konkursu Bocuse d’Or 2011 w Lyonie. W 2015 roku w Ostrzeszowie nastąpiło uroczyste uhonorowanie zasług śp. Rafała Jelewskiego dla branży gastronomicznej w postaci odsłonięcia tabliczki w Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej. Rafał Jelewski w ciągu swojej kariery pracował nad wizerunkiem i smakiem kuchni hotelu Bazar (jeszcze przed remontem), hotelu HP Park na poznańskiej Malcie oraz hotelu Brovaria. Rafał Jelewski był wielkim miłośnikiem i propagatorem Kuchni Wielkopolskiej i uważał, że najlepszą kuchnię cechuje: „Prostota – ma bowiem wiele uroku i potrafi inspirować do pracy na najwyższym poziomie. Najlepszą kuchnię tworzy się z produktów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Kupując regionalnie, tworzymy rynek produktów” – o takich Mistrzach Profesji pamiętać będziemy zawsze….

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy
 
Zapraszamy serdecznie

Kapituła Konkursu
Wielkopolski Kucharz Roku 2019
Konkurs im. Rafała Jelewskiego