Karczma u Dargoscha

Opublikowano: 12-10-2010

Z dniem 20 września 2010 r. w środku funkcjonującej małej, wiejskiej społeczności położonej w centrum Słowińskiego Parku Narodowego, obok Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oficjalnie rozpoczęła swoją działalność Karczma u Dargoscha.

karczma_u_dargoscha_img_1.jpgRekonstrukcji obiektu podjęło się Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Przy pomocy środków własnych muzeum i Samorządu Województwa Pomorskiego projekt udało się zakończyć w 2009 roku. Budynek zachował swój XIX wieczny wygląd zewnętrzny, natomiast we wnętrzu odtworzono styl i klimat słowińskiej karczmy.

Obiekt posiada 120 bardzo przytulnych miejsc gastronomicznych, gdzie nasi goście z przyjemnością spędzają czas, a smakosze kuchni słowińskiej wyruszają w wyprawę odkrywczą.

W naszej karcie można znaleźć takie przysmaki kaszubskiej i staropolskiej kuchni jak: codziennie świeże ryby z pobliskich jezior, pajda słowińskiego chleba ze swojskim smalcem, bigos kaszubski z wiśniami, zupa w gęsinie, żeberka pieczone w miodzie, pół kaczki w sosie wiśniowym, pieczony sandacz z babką ziemniaczaną, gulasz z jelenia, pyzy w sosie grzybowym, drożdżówka z gorącymi malinami.

Zapewniamy smaczne śniadania, obiady i obiadokolacje, jak również bogaty wybór deserów,jednocześnie gwarantując naszym gościom niepowtarzalny klimat oraz znakomitą kuchnię. karczma_u_dargoscha_img_2.jpg

Tak jak to bywało w XIX wiecznej Karczmie dla Gości, którym podróż do świata smaków kuchni słowińskiej przypadła szczególnie do gustu przygotowano 17 stylowych miejsc noclegowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Klientów indywidualnych zapraszamy od godziny 11.00 od poniedziałku do niedzieli.

Jesteśmy otwarci na potrzeby oraz wszystkie życzenia naszych klientów, organizując słowińskie wesela, uczty okolicznościowe, uroczystości rodzinne jak również spotkania integracyjne.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod nr tel. 660 751 405 lub e-mail: pawel@udargoscha.pl

Serdecznie zapraszamy przez cały rok do Karczmy u Dargoscha w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

Kluki 27, 76-214 Smołdzino,        

e-mail: pawel@udargoscha.pl

tel. 660 751 405        

www.udargoscha.pl

karczma_u_dargoscha_img_3.jpg

SALA:

karczma_u_dargoscha_img_4.jpg

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach:

karczma_u_dargoscha_img_5.jpg

Pokoje gościnne:

karczma_u_dargoscha_img_6.jpg

Potrawy:

karczma_u_dargoscha_img_7.jpg

karczma_u_dargoscha_img_8.jpg karczma_u_dargoscha_img_9.jpg