Urlop w SPA Hotel Król Plaza

Opublikowano: 05-04-2010

 

Coraz większymi krokami zbliża się okres urlopowy a z nim pytanie << gdzie się wybrać, jaki rodzaj wypoczynku będzie najbardziej odpowiedni, góry, jeziora a może morze?>>

Nie jest to na pewno łatwy wybór.  Amatorzy aktywnego wypoczynku rozważą pewnie góry przepełnione spacerami górskimi szlakami. Pomysł wyjazdu nad morze odsuwają, bowiem według  nich jak można spędzić aktywnie urlop nad morzem.

Nic mylnego……  Morze to nie tylko plaża i plażowanie ale również  aktywność połączona z relaksem, wyciszeniem i chwilą dla siebie samych. Okolice nadmorskie to miejsca, w których zapełnić można każdą chwilę ciekawymi pomysłami spędzenia wolnego czasu a przy okazji zadbać o ciało i duszę.

Bezkres wody oraz szum morskich fal sprzyjają relaksacji, uspokaja, łagodzi zmysły, wycisza duszę, daje chwilę wytchnienia od codzienności a rozpylona nad brzegiem morska bryza okaże się najlepszym lekarstwem przy częstych infekcjach dróg oddechowych, do tego  solidna dawka jodu i mikroelementów wzmocni nasz organizm. Z tych dobrodziejstw natury korzystamy każdego dnia bez względu na pogodę. Spacer brzegiem morskiej plaży, brodzenie stopami bo wodzie, stąpanie po kamykach, które masują stopy, spacer  po rozgrzanym piasku, kąpiel w fali- to kolejne aspekty przekonujące do morza.

 

Dzień spędzony w kontakcie z naturą zakończyć można korzystając z zabiegów w profesjonalnym SPA.  Naturalny masaż morskimi kamykami, chłodzenie stóp morska wodą, naturalny peeling nadmorskim piaskiem uzupełnić można niezmiernie   relaksującym masażem gorącymi kamieniami. Na efekty odprężenia nie przyjdzie nam długo czekać. Już samo położenie na wygodnym łóżku kosmetycznym po całodniowej uczcie z morzem, wsłuchanie się w łagodną ale relaksującą muzykę sprawi, że zapomnisz na chwile o rzeczywistym świecie a ręce terapeuty wzbogacą Cię o  kolejne niepowtarzalne przeżycia. Masaż kamieniami ma to do siebie, że najbardziej zestresowana osoba znajdzie chwile ukojenia, że najbardziej zabiegany na co dzień człowiek na chwilę zwolni tempo. To doskonałe połączenie rąk masażysty z niezwykle przyjemnym ciepłem kamieni zapewni fizyczną i psychiczną relaksację.

Działanie morskiego klimatu ma charakter bodźcowy wywołujący w naszym organizmie  łańcuch reakcji adaptacyjnych  i kompensacyjnych.  Wahania temperatury oraz ciśnienia atmosferycznego,  prędkość wiatru, naprzemienne działanie ciepła i zimna, kontakt z klimatem nadmorskim  to silne bodźce, na które organizm musi zareagować i w konsekwencji  dostosować  się do nowych warunków co w efekcie wpłynie na ożywienie funkcji  naszego organizmu. To rodzaj treningu, który usprawnia działanie wielu układów wewnętrznych i jednocześnie przyspiesza procesy regeneracyjne.

Klimat morski oddziałuje też jako czynnik hartujący i usprawnia mechanizmy termoregulacyjne organizmu.

Doskonałym uzupełnieniem tego procesu jest korzystanie z sauny fińskiej, która oprócz korzyści hartujących jest fascynującym, oczyszczającym przeżyciem. Sauna to nie tylko odprężenie i relaks – to również duże obciążenie dla organizmu powodujące wzrost tętna i ciśnienia. Dodatkowo podczas seansu w saunie można  wykonać dodatkowe zabiegi.

Pobyt w saunie można rozpocząć masażem, który już na wstępie zrelaksuję i rozluźni. Zastosowanie olejków eterycznych oraz nałożenie na ciało peelingów krystalicznych z płatkami kwiatów w celu złuszczenia i odżywienia naskórka doskonale przygotowuje nasze ciało do wysokiej temperatury. W kolejnym etapie przygotowywania ciała do wejścia do sauny można zaaplikować maskę, która jeszcze bardziej nas rozgrzeje i otuli zapach.  Ponadto działanie sauny możemy spotęgować po seansie nakładając na twarz maseczkę. Rozgrzana skóra, z głęboko oczyszczonymi porami, szybko wchłonie składniki pielęgnacyjne zawarte w kosmetyku. Gorące powietrze w saunie wysusza włosy, dlatego też warto jest im dostarczyć dodatkowej porcji wilgoci. Kończymy pobyt w saunie chłodnym prysznicem tak, aby domknęły się łuski. Po powrocie do domu, gdy już pory skóry się domkną, smarujemy ciało olejkiem bądź balsamem do ciała.

Każdy po wyjściu z sauny wygląda młodziej, gdyż skóra jest gładsza, odprężona, świeża i lekko zaróżowiona. Zawdzięcza to ona bardzo głębokiemu oczyszczeniu i lepszemu natlenieniu tkanek, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury krew znacznie szybciej płynie nawet w najmniejszych naczyniach krwionośnych.

Jak już wspomniano wyżej sauna mocno oczyszcza i rewelacyjnie przygotowuje ciało do zaaplikowania wartościowych dla skóry preparatów.

W zależności od potrzeb klienta możemy po takim seansie osiągnąć szybszy i bardziej spektakularny efekt zabiegów wyszczuplających, modelująco-ujędrniających jaki i odżywczych i nawilżających.

Morze, słońce , plaża…  to wszystko daje nam w prezencie natura ale również  sami możemy dopomóc naturze by czas spędzony nad Bałtykiem należał do niezapomnianych.   Jak???  Pomogą nam tu miejsca, które stworzone zostały z myślą o ludziach uciekających od zgiełku, hałasu i problemów dnia codziennego, którzy poprzez zatracenie się w pracę nie mają czasu zadbać o swoją dusze i ciało. Ludzie Ci chwil oderwania i relaksu będą szukać w obiektach SPA & Wellness, które w sposób urzekający wesprą działanie natury.

Na naszym rynku jest wiele takich miejsc i każdy z nich ma szeroką ofertę zabiegową.

Osobiście zapraszam do małej nadmorskiej miejscowości Jarosławiec. Jarosławiec  jest osadą rybacką i rekreacyjno-wypoczynkowa położoną na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, na wschodnim krańcu Zatoki Pomorskiej, na Przylądku Jarosławieckim.

Miejscowość otaczają sosnowe lasy, które są idealnym miejscem na piesze wędrówki a piaszczyste i kamieniste otoczone klifami plaże zafascynują każdą osobę lubiącą kontakt z naturą.

Wszystkie te uroki natury sprawiają, że Jarosławiec jest miejscem o wyjątkowym klimacie, w której relaks i odprężenie znajdą nawet najbardziej wymagające osoby.

W tej urokliwej miejscowości stworzono miejsce o niepowtarzalnej atmosferze, w którym miło można spędzić czas, wypocząć oraz zregenerować ciało i duszę. Takim miejscem jest Centrum Zdrowia i Wypoczynku Król Plaza Spa.