W sercu Wrocławia – Platinum Palace*****

Opublikowano: 18-06-2010


Przepięknie odrestaurowany budynek nowo powstałego hotelu we Wrocławiu zachwyca urodą początku XX wieku. Platinum Palace***** to coś więcej niż luksusowy hotel. Miejsce to bowiem spełnia marzenie o podróży w czasie.

logo_platinum.jpg            wizualizacja_front.jpg

Boutique hotel dla wymagających
Trudno znaleźć w Platinum Palace dwa identyczne miejsca. Każdy z 45 pokoi i apartamentów ma swój indywidualny charakter. Wszystkie, wykończone z dużym wyczuciem smaku, reprezentują najwyższy światowy standard. Niektóre z nich, położone w zabytkowej części hotelu, zdobią dawne sztukaterie. W innych, meble zostały zaprojektowane przez światowej sławy architektów. W imponujących i przestronnych apartamentach znajdują się  piękne tarasy i balkony. Goście decydują, czy chcą mieć widok zza przeszklonej w całości ściany na park czy może na miasto. To, co łączy wszystkie pokoje – wyjaśnia dyrektor hotelu Przemysław Kuśmierski, to przemyślana, funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń, dopracowane detale, drogie materiały i nowoczesne udogodnienia. Zaś to, co różni – dodaje – jak przystało na ekskluzywny boutique hotel, to niepowtarzalna atmosfera. Z jednej strony wyjątkowo kameralny nastrój pozwala gościom przenieść się do przeszłości. Z drugiej – projekt nowoczesnego centrum konferencyjnego i luksusowego SPA przypomina, jak ważne, bo komfortowe, są współczesne rozwiązania.

Historia i nowoczesność
Położony w sąsiedztwie rozległego Parku Południowego, pięciogwiazdkowy Platinum Palace, zajmuje wnętrza zmodernizowanej z największą starannością rezydencji rodziny Schoellerów. Pałac, zaprojektowany w 1906 roku przez znanego architekta i krytyka sztuki Felixa Henry’ego, należy do najpiękniej zachowanych we Wrocławiu przykładów architektury schyłku epoki historyzmu. Bogatą historię tego miejsca przypominają pieczołowicie odrestaurowane unikatowe dekoracje rzeźbiarskie i sztukatorskie. Dzięki nim można podziwiać dawną świetność willi. Natomiast współczesna aranżacja wnętrz sprawia, że hotel jest jednocześnie elegancki i przytulny. Obecnie do zabytkowej części hotelu dobudowano nową część, która wraz z dawnym pałacem mieści najbardziej ekskluzywny hotel we Wrocławiu.

Spotkania w cieniu dębów i platanów
Z okien Platinum Palace rozciąga się widok na zabytkowy park, fantastycznie zmieniający się z każdą porą roku. Nadzwyczajne usytuowanie hotelu sprzyja odpoczynkowi. Lecz imponujący widok to nie wszystko. Platinum Palace szczególnie nadaje się na specjalne spotkania, uroczystości rodzinne, przyjęcia weselne, eleganckie imprezy – zapewnia Przemysław Kuśmierski. Znajduje się tu sala restauracyjna, z której wyjście prowadzi do a fresco. To idealne miejsce na letnie śniadania, poranną kawę, spotkania na świeżym powietrzu – dodaje. A towarzystwo wiekowych dębów, kasztanowców i platanów, które pamiętają Wrocław z przełomu XIX i XX wieku, nastraja szczególnie refleksyjnie.

SPA w centrum miasta
Kontakt z naturą sprzyja ukojeniu zmysłów i wyciszeniu emocji. Dlatego położenie hotelu wykorzystano również przy projektowaniu strefy Wellness. Jeśli szukamy odpoczynku, warto skorzystać z sauny mokrej, suchej czy jacuzzi. Na uwagę zasługuje centrum fitness i nowoczesna sala z olbrzymią przeszkloną ścianą, dającą nieodparte wrażenie, że ćwiczy się w samym środku parku. Na specjalne życzenie gości wybrane zabiegi wykonywane są również w pokojach.

Z myślą o biznesie
Hotel jest także przygotowany do organizacji spotkań biznesowych, konferencji i szkoleń. Znajdują się tu dwie klimatyzowane sale konferencyjne, wyposażone w nowoczesny multimedialny sprzęt. Obie posiadają ekrany, projektory, telewizory oraz idealne nagłośnienie. Zarówno w Sali Ivory, mieszczącej ponad 70 osób, a także w mniejszej – Hebony, jak i w całym hotelu, goście mają stały dostęp do Internetu.

Dla zmysłów
W Platinum Palace dopracowano najmniejsze szczegóły i dlatego hotel może poszczycić się wyjątkowo dobrą restauracją, w której króluje nowy kulinarny nurt Modern Polish Cuisine. Na gości czekają dwie sale restauracyjne. Pierwsza z nich – Noblige, przestronna i jasna, wykończona jest białym marmurem, natomiast druga – Marron – brązowym. Uwagę przykuwają oryginalne i misternie odrestaurowane stropy. Trzeba tu spróbować ciekawych dań szefa kuchni, przygotowanych według autorskich pomysłów. Zaś wieczorem, w poszukiwaniu najszlachetniejszych win i mocniejszych alkoholi, warto zajrzeć do baru i winiarni. Należy jednak pamiętać o umiarze, gdyż zgromadzona tu bogata kolekcja trunków, podobnie jak całe to miejsce, może przyprawić o zawrót głowy.

Hotel Platinum Palace***** 
ul. Powstańców Śląskich 204, Wrocław
www.platinumpalce.pl

logo_platinum.jpg