Deska inna niż wszystkie

Opublikowano: 15-06-2016

Hilton Garden Inn Kraków Airport po raz kolejny stawia na promocję lokalnych dostawców i wprowadza deskę polskich serów zagrodowych, która stanowi naturalne uzupełnienie nowo wprowadzonej karty win.

Na desce serów pojawią się sery od trzech czołowych, wielokrotnie nagradzanych polskich serowarów zagrodowych, którzy swoje sery wykonują ręcznie, w całkowicie naturalny sposób, według tradycyjnych receptur, często z surowego, pełnego smaku mleka krowiego lub koziego, na nieskażonych cywilizacją terenach. Te elementy gwarantują najwyższą, niepowtarzalną jakość i doznania smakowe. Sery, które pojawią się na desce posiadają rekomendację Slow Food Polska i są naturalnym uzupełnieniem nowo wprowadzonej karty win, w której również znalazło się kilka polskich propozycji, m.in.: Adoria Riesling, z winiarni położonej w Zachowicach na Dolnym Śląsku. – Polskie sery zagrodowe, które do tej pory można było spotkać jedynie w gospodarstwach agroturystycznych i na lokalnych targowiskach, zdobywają przebojem stoły najlepszych restauracji i podbijają podniebienia, nie tylko koneserów. Naturalnym rozwinięciem nowej karty menu i karty win, gdzie dominują polskie produkty, było dla nas wprowadzenie deski polskich serów, zwłaszcza, że tradycja serowarstwa na naszych ziemiach jest bardzo długa, a nasze sery mogą śmiało rywalizować w międzynarodowych konkursach – mówi Miłosz Kowalski, szef kuchni Hilton Garden Inn Kraków Airport. 

ser

Na Mistrzowskiej Desce Serów Zagrodowych znajdą się m.in.:

GOUDA FARMERSKA Z KOZIERADKĄ – miękki krowi ser zrobiony z pełnego surowego mleka z sudeckiej Wańczykówki, z wyraźną orzechową nutą, aktualnie z najlepszego majowego udoju. Zdobył Nagrodę Główną na Festiwalu „Czas dobrego sera” – Lidzbark Warmiński 2011r. Najlepszy produkt ekologiczny 2009 Dolny Śląsk. Rekomendacja Slow Food Polska.

KOZI GRZBIET – dojrzewający 11 miesięcy, tytuł ‎Smak Roku Dolnego Śląska 2016, Pierwsza nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Serów Farmerskich i Tradycyjnych „Czas na ser” – Lidzbark Warmiński 2016 r. w kategorii sery podpuszczkowe dojrzewające.

KOZIA CHAŁWA – ser inny niż wszystkie, polska interpretacja skandynawskiego Geitosta, zrobiony z koziej serwatki cierpliwie karmelizowanej, w smaku kwaskowa, lekko orzechowa i delikatnie pachnąca drożdżami. Wyróżnienie na Festiwalu „Czas Dobrego Sera” – Lidzbark Warmiński 2011  w kategorii innych wyrobów z mleka.

DŻERSEJ BLUE – długo dojrzewający z niebieską pleśnią z niepasteryzowanego mleka od krów rasy dżersej z legendarnego Rancza Frontiera. Jego zapach i smak to kwintesencja mazurskich ekologicznych łąk i pełnego smaku mleka. Kolor naturalny, w nosie ziemisty, bardzo intensywny, pachnący jak  dojrzewająca szynka. Mogący konkurować o względy z najlepszymi francuskimi roquefortami. Nagrodzony Pierwszą nagrodą na Ogólnopolskim Festiwalu Nieskończonych Form Mleka „Czas dobrego sera” – Sandomierz 2016 w kategorii sery pleśniowe. 

O perfekcyjny dobór serów zadbał krakowski promotor kulinarny – Bartosz Wilczyński.