HIGIENICZNE KUBKI WIELORAZOWE TO PRZYSZŁOŚĆ!

Opublikowano: 19-03-2021

WINTERHALTER POLSKA PARTNEREM UR CUP.

 W ostatnim czasie napoje na wynos stały się jedyną alternatywą na wypicie kawy lub herbaty w drodze do pracy, na spacerze czy spotkaniu towarzyskim. Część z nas korzysta z własnych kubków termicznych, ale wciąż bardziej popularne są standardowe kubki jednorazowe, niestety tak nieprzyjazne dla środowiska. Wiemy o tym, więc coraz częściej zakup napoju w jednorazówce wywołuje nasz niesmak. Marka UR CUP wychodzi naprzeciw konsumenckiemu poczuciu winy, a także wymogom unijnym, które już niebawem wykluczą użytkowanie naczyń jednorazowych. UR CUP to miejski system kaucyjny kubków wielokrotnego użytku, który już tej wiosny zadebiutuje w Gdyni. Partnerem akcji dbającym o idealną czystość zmywania jest Winterhalter Polska.

System UR CUP opiera się na strategii kaucyjnej: zamiast kupować napój na wynos w jednorazowym kubku, który wyrzucimy od razu po użyciu, wypożyczamy od sprzedawcy kubek wielorazowy. Zostawiamy 5 zł jako depozyt, który odzyskujemy w chwili zwrotu użytego kubka. Oczywiście kaucję odzyskamy w każdym punkcie partnerskim UR CUP, nie tylko tam, gdzie zamówiliśmy napój. Do systemu może dołączyć każdy lokal sprzedający napoje na wynos, niezależnie od ich wielkości i dziennej sprzedaży. System zda egzamin zarówno w kawiarniach, restauracjach, piekarniach czy mobilnych punktach sprzedaży napojów.

Kubki UR CUP wykonane są z bezpiecznego i trwałego materiału – polipropylenu. Są nie tylko mocne, przyjemnie wyważone i wygodnie wyprofilowanym wieczku, najważniejsze, że każdy z nich zastępuje 1000 swoich jednorazowych odpowiedników. – To o 1000 śmieci mniej w mieście! Po zużyciu kubek granulujemy i przetapiamy na całkiem nowy produkt. I tak w kółko. Wszystko odbywa w tzw. obiegu gospodarki zamkniętej, w którym nic się nie marnuje – tłumaczy Krzysztof Dobroszek, założyciel UR CUP.

Zaraz po zwróceniu do punktu kubek jest myty zgodnie z obowiązującymi normami. Całkowicie czysty wraca do obiegu. W czasach obawy o zdrowie nasze i naszych bliskich poczucie bezpieczeństwa jest najważniejsze. Choć kubki UR CUP jak każde inne naczynie, można skutecznie myć w zmywarkach profesjonalnych i domowych, marka UR CP dodatkowo proponuje punktom partnerskim specjalistyczną usługę mycia. – Korzystamy z niezawodnych urządzeń marki Winterhalter, które wybraliśmy nieprzypadkowo: z mojego doświadczenia wynika, że to najlepsze dostępne na rynku zmywarki gastronomiczne do mycia wszelkich naczyń, również z tworzywa sztucznego. Panuje powszechne przekonanie, że im wyższa temperatura mycia, tym większe bezpieczeństwo użytkowania naczyń. Tymczasem kluczową rolę odgrywają przede wszystkim środki myjące, dzięki którym kubki są nie tylko idealnie czyste i bezpieczne, ale również szybko schną – taki efekt zapewnia chemia marki Winterhalter, specjalnie dedykowana do zmywania kubków z tworzywa sztucznego. Wszystkie preparaty, z których korzystamy działają bakterio i wirusobójczo. Zatem odnosząc się do wrażliwej kwestii COVID-19, jestem pewien, że myjąc kubki zgodnie z instrukcją użytkowania zmywarek, możemy być absolutnie spokojni o nasze zdrowie tłumaczy Dobroszek.

System kubków kaucyjnych nie jest nowym konceptem – to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w europejskich miastach takich jak Berlin, Hamburg czy Wiedeń. Gdynia jest pierwszym miastem, którym zostaje uruchomiony system kaucyjny UR CUP, chociaż marka pozostaje otwarta na współpracę z innymi miastami Polski. – Zapraszamy do współpracy wszystkie lokale mające w ofercie napoje na wynos. By dołączyć do systemu UR CUP wystarczy przesłać zgłoszenie za pomocą aplikacji dostępnej w App Store lub Google Play bądź mailowo, na adres: biuro@urcup.pl. Nad komunikacją z partnerami czuwa nasz zespół, który dba o przekazanie szczegółowych informacji – podkreśla Krzysztof Dobroszek.

System zmywania wielorazowych kubków z tworzywa sztucznego zaproponowany przez producenta profesjonalnych zmywarek gastronomicznych firmę Winterhalter staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, w którym wielu restauratorów oprócz ekologii i idealnej higieny dostrzega również ekonomię. – Cieszy nas, że profesjonalne mycie wielorazowych kubków staje się popularne również u nas w Polsce. Wprowadzony przez naszą firmę system do ich zmywania – profesjonalna zmywarka, profilowany kosz oraz specjalistyczna chemia jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem za naszą zachodnią granicą. Dzięki inicjatywom takim jak UR CUP wierzymy, że z dnia na dzień bezpieczne, sprawdzone rozwiązania proekologiczne będą u nas na porządku dziennym – dodaje Marcin Wajda, Dyrektor Marketingu i PR, Winterhalter Polska.

O Firmie Winterhalter

 Winterhalter jest ekspertem w dziedzinie przemysłowych systemów zmywania. Już od kilkunastu lat działalności na polskim rynku firma buduje pozycję lidera, oferując najwyższej jakości zmywarki przemysłowe, chemię oraz systemy uzdatniania wody dla każdego rodzaju biznesu gastronomicznego. Produkty firmy Winterhalter wyróżniają się innowacyjnością, wydajnością, łatwością użycia i perfekcyjnymi efektami zmywania zapewnianymi od dziesiątków lat w profesjonalnych kuchniach na całym świecie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów firma, oprócz sprzedaży, umożliwia również nowoczesny i prosty sposób pozyskania sprzętu swojej marki oferując bardzo atrakcyjny model wynajmu zmywarek w stałych, miesięcznych ratach.

Centrala firmy wraz z jednym z zakładów produkcyjnych zlokalizowana jest w Meckenbeuren w Niemczach. Dodatkowe fabryki znajdują się Endingen (Niemcy) oraz Rüthi (Szwajcaria). Winterhalter jest reprezentowany poprzez sieć partnerską w ponad 70 krajach na całym świecie.

Winterhalter – zawsze perfekcyjna czystość i oszczędność dla najbardziej wymagających!

 Więcej informacji o firmie i produktach:

 

Informacje dodatkowe i bezpośredni kontakt:

Marcin Wajda
Dyrektor ds. Marketingu i PR
Mobile: +48 600 445 679
E-mail: marcin.wajda@winterhalter.com.pl