Nowy koncept – IKEA stawia na kawę !

Opublikowano: 17-12-2015

Do IKEA chodzi się nie tylko na zakupy. Wszyscy zdążyliśmy już przywyknąć do obiadów w restauracji, lodów czy hot-dogów w bistro. Teraz przyszedł czas na kawiarnię. IKEA CAFE to nowy koncept, zlokalizowany w specjalnie wydzielonej przestrzeni sklepu. Kawiarnia otwarta została właśnie w Krakowie. Podobne miejsca powstały też niedawno w IKEA Łódź i IKEA Wrocław.

IKEA CAFE w Krakowie (2)

 Nowo otwarta IKEA CAFE to niewielkie, ale wyjątkowo urokliwe miejsce, w którym można spotkać się ze znajomymi lub po prostu odpocząć przy filiżance aromatycznej kawy. W menu kawiarni, oprócz różnego rodzaju kaw, znajdziemy też koktajle mleczne i owocowe, gorącą czekoladę, herbatę, świeżo wyciskane soki, a także słodkie desery, świeże sałatki, kanapki i wrapy.

 – Mimo tego, że przestrzeń kawiarni jest z jednej strony zupełnie otwarta, naszym projektantom udało się stworzyć ciepłą, przytulną atmosferę. Wszystko to za sprawą połączenia typowo kawiarnianego wyposażenia z meblami i elementami dekoracyjnymi kojarzącymi się z domem. Wyjątkowy klimat podkreśla też odpowiednio dobrane oświetlenie LED, w którym szczególną rolę odgrywają charakterystyczne dekoracyjne żarówki – mówi Monika Faron-Bugajska, Specjalista ds. Marketingu w IKEA Kraków. – Mamy nadzieję, że IKEA CAFE przypadnie do gustu naszym Klientom i w przyszłości spotkanie przy kawie w IKEA stanie się czymś tak naturalnym, jak klopsiki w naszej restauracji – dodaje Monika Faron-Bugajska. 

IKEA CAFE w Krakowie

 Wszystkie kawy i herbaty serwowane w IKEA posiadają certyfikat UTZ, niezależnej organizacji non-profit zrzeszającej rolników oraz firmy zaangażowane w odpowiedzialną uprawę i dostawy tych produktów. W praktyce oznacza to, że pochodzą one ze zrównoważonych upraw i zostały wyprodukowane z szacunkiem dla ludzi i środowiska.