Najlepsza kolacja w Polsce? Tylko w Poznaniu!

Opublikowano: 21-01-2016

Zwycięskie menu z „Top Chef” od 30 stycznia w Blow Up Hall 5050.

Na taką okazję foodies, czyli pasjonaci sztuki kulinarnej najwyższych lotów, czekają z utęsknieniem. Warto przebyć dla niej setki, a nawet tysiące kilometrów. Rzadko bowiem pojawia się możliwość spróbowania dań z finałowego odcinka programu „Top Chef”, które oczarowało jury i przyniosło jego autorowi zasłużoną wygraną oraz jeden z najbardziej prestiżowych tytułów kulinarnych na świecie. Od 30 stycznia do 30 czerwca w poznańskiej restauracji Blow Up Hall 5050 zwycięzca programu „Top Chef”, Tomasz Purol zaserwuje swoje zwycięskie menu degustacyjne.

Restauracja Blow Up Hall 5050 in fot. J. Wittchen

Menu degustacyjne z finału „Top Chef”:

Foie gras w orzechach laskowych z musem jabłkowym, gąbką rozmarynową, puree morelowym z rokitnikiem

Grasica cielęca z puree śliwkowym, żółtym burakiem, chipsem i sosem z kurczaka na wiśniówce

Polędwica z dorsza z pudrem z czarnej oliwki, puree ze szpinaku, kulką rakową z solirodem i nasturcją

Comber z sarny ze słonecznikiem, burakiem, dynią, trybulą, boczkiem z dzika i topinamburem

Mus z gorzkiej czekolady z bezą, kawiorem ze ślimaka, miętą i sorbetem z czerwonej pomarańczy

Cena menu degustacyjnego: 250 zł/os. Menu dostępne w godzinach otwarcia restauracji od 30 stycznia do 30 czerwca 2016 r. Rezerwacja wymagana jest powyżej 10 osób: tel. 0-61 657 9980, concierge@blowuphall5050.com.

———————————————————————————————————————-

Blow Up Hall 5050, ul. T. Kościuszki 42, Poznań (kompleks Starego Browaru)

Tomasz Purol jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, m.in. tytułu „Top Chef” 5. edycji programu i dwóch Kulinarnych Pucharów Polski. Był reprezentantem Polski na Olimpiadzie Kulinarnej w Luxemburgu i Erfurcie, a także uczestnikiem szkoleń we Francji, Włoszech czy Norwegii. Od ponad 2 lat jest chefem kuchni Blow Up Hall 5050, która aktualnie nosi tytuł Najlepszej Restauracji Hotelowej w Polsce, przyznany w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w branży restauratorskiej, Hermesy „Poradnika Restauratora”. Powadzona przez Purola restauracja serwuje dania kuchni europejskiej, z dużym naciskiem na elementy kuchni polskiej i wielkopolskiej oraz produkty sezonowe, wykorzystując przy tym z wyczuciem najnowsze dostępne w gastronomii technologie.

Tomasz Purol w kuchni Blow Up Hall 5050 - fot. Jakub Wittchen

Blow Up Hall 5050, mieszczący się w kompleksie Starego Browaru 5-gwiazdkowy hotel butikowy, łączy nowoczesne technologie z luksusem w formie artystycznego eksperymentu – zarówno w części hotelowej, restauracyjnej, jak i barowej. To jeden z najczęściej opisywanych przez media niezwykłych hoteli na świecie. Mówiono i pisano o nim m.in. w CNN, The Globe Trekker, The Sunday Times czy The Independent oraz na wielu popularnych blogach. Odbywają się tu liczne imprezy, goszczące setki osób, w tym międzynarodowe autorytety ze świata kultury, sztuki, mody, nowych technologii i biznesu.

Restauracja Blow Up Hall 5050 out fot. J. Wittchen

“Top Chef” to najpopularniejszy show kulinarny na świecie. Biorą w nim udział wyłącznie profesjonalni chefowie kuchni. W Polsce na antenie Polsatu 11 listopada 2015 r. zakończyła się jego 5. edycja. Uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością, doskonałą organizacją oraz niezwykłym talentem kulinarnym pod ogromną presją czasu i okiem wymagającego jury w składzie: Wojciech Modest Amaro (przewodniczący), Ewa Wachowicz, Maciej Nowak i Grzegorz Łapanowski.