Mariusz Kucharczak

Opublikowano: 02-11-2017

Mariusz Kucharczak na straży kuchni Grupy Leo – Zamek Kliczków, Folwark Książęcy, Hotel Tumski, Barka Tumska, Karczma Młyńska.

Listopad 2017 to miesiąc zmian i nowych rządów gastronomicznych w naszych obiektach. Od listopada Szefem Kuchni Grupy Leo jest Mariusz Kucharczak , który gastronomię zna od podszewki, a jego konikiem jest polska kuchnia tradycyjna. Mamy nadzieję, że jego dania oczarują i zaskoczą Was, a także pokażą, że regionalne i tradycyjne dania można przestawić w bardzo innowacyjnym i pomysłowym wydaniu.

Nazywam się Mariusz Kucharczak urodził się 15.04.1984r, pochodzi z Wielichowa. Ukończył szkołę zawodową o profilu kucharz w Grodzisku Wielkopolski. Od ponad 18 lat pracuje w zawodzie z. Jak sam mówi: „Podczas pracy używam tradycyjnych  jak i nowoczesnych technik gotowania dzięki czemu przedstawiam kuchnię Polską w nowoczesnej odsłonie. Dania podaję nie tylko na talerzach ale wykorzystuję do tego również  drewno, kamienie, siano, muszle ,rośliny z naszej szklarni i ogrodu oraz wszystko co można znaleźć w lesie , czy na plaży.

W pracy zawodowej poszerzałem swoją wiedzę poprzez staże w restauracjach takich jak: Atelier Amaro, Senses czy Aruana w Hotelu Narvil.  Dotychczas moje największe osiągnięcia to tytuł ,,SZEFA KUCHNI TRADYCYJNEJ ‘’ i jedna czapka od przewodnika Gaullt&Millau,wyróżnienie w  konkursie na Wielkopolskiego kucharza roku oraz podwójne podium w  konkursie Wine & Food Noble Night za przystawkę i danie główne( dwa trzecie miejsca).”

Mamy nadzieję, że dania przygotowane przez Mariusza Kucharczaka sprawią, że będziecie do nas przychodzili na lunch, obiad, czy wytworną kolację tak często jak chodzicie do babci na przysmaki z dzieciństwa!