Oto trzech wirtuozów sztuki kulinarnej!

Opublikowano: 10-02-2018

PHILIPPE MILLE   

Jego kariera rozwinęła się w 2009 roku, kiedy zdobył brązową nagrodę Bocuse za danie „Francuskie ogrody, hołd dla Lenôtre’a”. W następstwie już w styczniu 2010 rozpoczął zarządzanie kuchniami restauracji „Le Parc” oraz Brasserie „Le Jardin” w posiadłości Domaine Les Crayères. Jego talent został szybko dostrzeżony i doceniony. Za swoją pracę otrzymał laur francuskiej gastronomii – tytuł Meilleur Ouvrier de France 2011, a restauracji „Le Parc” zapewnił dwie gwiazdki w przewodniku Michelin.

W wieku 44 lat ta nadzieja wykwintnej kuchni dysponuje wszystkimi narzędziami oraz talentem, by cały czas się rozwijać. Jego bogate doświadczenie zdobyte we współpracy z kilkoma wybitnymi szefami kuchni stanowi najlepszą gwarancję tworzenia czegoś, co określa mianem „kuchni kucharza”, czytelnej i szczerej, zbudowanej wokół trzech osi, jakimi są: produkt, sposób jego przygotowania oraz przyprawienia. 

Jak sam podkreśla „W pojedynkę idziemy szybciej, razem zajdziemy dalej.”

 

WOJCIECH MODEST AMARO 

Najbardziej uznany na świecie polski kucharz. W 2012 roku jego atelier Amaro otrzymało Wschodzącą Gwiazdkę, a rok później pierwszą w Polsce Gwiazdkę Michelin. Praktykował z takimi szefami, jak Ferran Adria, czy René Redzepi. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, m.in.: Chef de l’Avenir (2008) i Honorowa Nagroda Grand Prix (2016) Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej. Autor bestsellerowej książki „Kuchnia polska XXI wieku”, za którą otrzymał Grand Prix de la Litterature Gastronomique w Paryżu. 

Sam mówi o gotowaniu „ Where Nature meets Science”

MACIEJ MAJEWSKI

Tak mówi o sobie: „Gotowanie to całe moje życie”. Nie traktuję gotowania jak pracy, ale jak spełnienie moich marzeń”. Przez kilkanaście lat szlifował swój kunszt kulinarny w sieci hotelowej Accor. Jednocześnie odbywał staże i praktyki we francuskich hotelach i restauracjach. W 2014 roku został szefem kuchni restauracji La Brasserie Moderne, którą stworzył od podstaw. Stylem gotowania, w którym się spełnia, jest kuchnia polsko-francuska w wydaniu modern, bazująca na najlepszej jakości sezonowych składnikach. W 2017 roku otrzymał tytuł Szefa Roku Regionu Centralnego w konkursie organizowanym przez Poland 100 Best Restaurants. Natomiast La Brasserie Moderne została nagrodzona Grand Award 3 widelce plus.