Uczestniczki projektu „Mądre, piękne i gotują”:

Opublikowano: 10-12-2015

Liliana Filipiak  Pasjonatka gotowania. Uczestniczka pierwszej edycji Top Chef Polska. Tajniki kuchni zgłębiała od najmłodszych lat. Uczęszczała do prestiżowego Institut Paul Bocuse we Francji. Do niedawna właściciel i szef kuchni restauracji Lili

liliana-filipiak

Lilliana Filpiak

Ewa Olejniczak  Uczyła się gotować u słynnego Kurta Schellera oraz w elitarnej Hofmann Culinary School w Hiszpanii. Mając zaledwie 28 lat, została wybrana jako pierwsza kobieta na stanowisko szefa kuchni w pięciogwiazdkowym hotelu. Obecnie Dyrektor Gastronomii czterogwiazdkowego hotelu w Bielsku-Białej. Współautorka książki ,,Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu”. Prowadzi programy telewizyjne.

ewa-olejniczak

Ewa Olejniczak

Basia Ritz  Szefowa kuchni i właścicielka autorskiej restauracji Basia Ritz w Gdańsku. W 2012 roku otrzymała tytuł pierwszego polskiego MasterChefa.  Autorka dwóch bestsellerowych książek kucharskich „Master Chef. Najlepsze przepisy Basi Ritz” oraz „Dom pełen smaku”. Gospodyni programu telewizyjnego „Kuchnia z sercem”. 

basia-ritz

Basia Ritz

Ewa Malika  Szyc-Juchnowicz  Szefowa kuchni i właścicielka restauracji Malika w Gdyni. Polka urodzona i wychowana w Algierii. Finalistka I edycji Top Chef. Harmonijnie łączy kuchnię Maghrebu z polskimi produktami. Fascynuje ją ogień i związane z nim techniki gotowania. Zajmuje się filologią kulinarną – poszukuje źródeł nazw, przepisów i smaków. Przez Gault&Millau nominowana do nagrody Kobieta – Szef Kuchni 2015.

malika

Ewa Malika Szyc-Juchnowicz

Agata Wojda  Szefowa kuchni w restauracji Opasły Tom, wcześniej francuskiej restauracji Absynt. Czterokrotnie zdobyła wyróżnienie Bib Gourmand w przewodniku Michelin. Przez Gault&Millau uznana za Kobietę Szefa Kuchni 2015. Publicystka Kukbuka i Mojego Gotowania. Niedoszły muzykolog i skrzypaczka. 

agata-wojda

Agata Wojda

 

Luiza Trisno  Szefowa kuchni i właścicielka restauracji Ramen Girl i Slavika. Doświadczenie i inspiracje zdobywała w zagranicznych restauracjach. Jej kuchnia jest nieoczywista. Używa składników zapomnianych, trudnych do odnalezienia i tych, których nikt nie kocha. Tworzy interdyscyplinarny kulinarny projekt Slavika i współuczestniczy w opartych o kulinaria badawczo-edukacyjnych projektach w Polsce i za granicą. 

luiza

Luiza Trisno

Inicjatorka projektu „Mądre, piękne i gotują”:

Agnieszka Małkiewicz Horeca Communiacations – Właścicielka  firmy realizującej projekty marketingowe związane z kulinariami wykorzystując w tym zakresie doświadczenie restauratorskie. Tworzy strategie wizerunkowe i promocyjne dla marek, które chcą zaistnieć w tej branży lub dzięki tej branży. Wiceprezes stowarzyszenia Cook in Poland. www.amhorecacommunications.pl

Autorką niepokornych zdjęć jest Lidia Skuza