Girlandy w ogródkach letnich

Opublikowano: 28-06-2018

Okres wiosenno-letni to czas, kiedy goście chętnie wychodzą do restauracyjnego ogródka, aby na świeżym powietrzu, w przyjemnej atmosferze delektować się smakiem zamówionego dania, rozsmakować się w lampce ulubionego wina, zrelaksować się, czy… popracować. O niepowtarzalnym, niekiedy wręcz magicznym nastroju w ogrodzie letnim decydują najczęściej detale. Obok wyśmienitej kuchni czy szybkiej i profesjonalnej obsługi, liczy się również dekoracja lokalu gastronomicznego – w tym odpowiednio dobrane oświetlenie, np. girlandy świetlne.

Dekoracje lokali gastronomicznych, a oświetlenie

Niekiedy zdarza się, że przy aranżowaniu wnętrza lokalu gastronomicznego, właściciel poświęca zbyt dużo uwagi na wyposażenie go w profesjonalne sprzęty czy stylowe meble, pomijając przy tym niezwykle ważną kwestię dekoracji ogródka letniego. Tymczasem w sezonie wiosenno-letnim, goście restauracji najchętniej spędzają czas w części plenerowej, w której mogą delektować się nie tylko smakiem zamówionych dań, ale również ciepłym wieczorem i przyjemną atmosferą na zewnątrz. Warto więc pamiętać o tym, aby zadbać o nastrojowe oświetlenie, które stworzy przytulny nastrój w danym miejscu, dzięki czemu goście będą chcieli do niego wracać.

Aby zadbać o odpowiedni klimat, który przyciągnie do ogródka letniego rzesze gości, warto wykorzystać m.in. girlandy świetlne, ale także poduszki ozdobne, pachnące kwiaty, krzewy oraz świece. W podwieszanych doniczkach, można posadzić maciejkę, która najpiękniej i najintensywniej pachnie po zmroku. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie wszystkich zmysłów gości, aby chętnie wracali do lokalu i chcieli polecać to miejsce swoim znajomym.

Rola oświetlenia jako dekoracji ogródków letnich

Girlandy świetlne (dostępne np. na stronie https://iluve.com/oswietlenie/zewnetrzne/girlandy-swietlne), wykorzystane do dekoracji baru plażowego, ogródka letniego, restauracji czy innego lokalu gastronomicznego:

  • pozwalają stworzyć przytulną, niemal intymną atmosferę sprzyjającą długim rozmowom z przyjaciółmi lub ukochaną osobą;
  • sprawiają, że ogródek letni jest miejscem, w którym goście chętniej spędzają swój czas i dzielą się pozytywnymi wrażeniami oraz opiniami z innymi;
  • optycznie powiększają stosunkowo niewielką przestrzeń i sprawiają, że zyskuje niepowtarzalny, domowy klimat.

Choć girlandy mogą kojarzyć się z najmodniejszymi, przedwojennymi restauracjami z wyznaczonym na zewnątrz miejscem do tańca, współcześnie decydują się na nie właściciele najlepszych lokali gastronomicznych, którzy w zależności od preferencji – chcą stworzyć nowoczesną i elegancką, bądź przytulną i nostalgiczną dekorację świetlną.

Girlandy świetlne jako dekoracja lokalu gastronomicznego – gdzie wieszać?

Moda na girlandy świetlne zaowocowała rozmaitymi pomysłami na ich wykorzystanie w lokalach gastronomicznych. Znakomicie prezentują się np. gdy są fantazyjnie rozpięte pomiędzy gałęziami drzew. Dekoracja ogródka letniego w takim wydaniu będzie pięknie, a przy tym subtelnie rozświetlać stoliki, wprowadzając gości w przytulny, niemal domowy nastrój. Girlandy świetlne warto również wykorzystywać do podświetlenia pergoli, ozdobnych drabinek na kwiaty czy innych dekoracyjnych elementów małej architektury. Znakomicie nadają się także do powieszenia bezpośrednio nad stołami, przy których siedzą goście. Innym, równie doskonałym i sprawdzonym sposobem wykorzystania girland jest oświetlenie ogrodzenia, co pozwala umiejętnie wydzielić strefę dla gości, przeznaczoną do konsumpcji zamówionych potraw. Niezwykle cenne wskazówki dotyczące stylów zawieszenia girland można znaleźć na stronie: https://iluve.com/strefa-porad/blog-iluve/style-zawieszenia-girland/

artykuł sponsorowany