Potrawy jak te z najlepszej restauracji

Opublikowano: 21-04-2016

Zapraszając do domu znajomych czy rodzinę staramy się wypaść jak najlepiej. Nie tylko dbamy o miłą, swobodną atmosferę, by dom wyglądał ładnie, ale także o to, żeby zaskoczyć gości ciekawym menu, jak z najlepszych restauracji.

Kluczem do pełnego sukcesu jest sprawienie, by „oczy same jadły” to, co znajduje się na talerzu. Potrawy dobrze prezentują się na białej zastawie, a wzmocniony efekt gwarantuje użycie składników w kontrastowych kolorach np. kasza gryczana, zabarwiony przyprawami (np. słodką papryką)  ryż, czy wielobarwne warzywa. Serwując wykwintną kolację czy obiad, dobrze na chwilę wcielić się w rolę stylisty potraw. Przykładowo, nakładając makaron na talerz, ułóż go starannie w „gniazdko” przy pomocy widelca lub specjalnego szpikulca do mięsa. Jeśli decydujesz się na przygotowanie lekkiej, śródziemnomorskiej potrawy, do dekoracji użyj jadalnych kwiatów takich jak nagietek, nasturcja, fiołek czy stokrotka.  Zapewne w ten sposób zaskoczysz swoich gości nowymi smakami.

Ważnym czynnikiem, który spowoduje, że Twoi goście nabiorą apetytu, będzie unoszący się w mieszkaniu zapach przyrządzanych potraw. Przygotowując mięso, ryby czy owoce morza należy zwrócić uwagę na to, żeby nie przypalić tłuszczu, ale poprzez umiejętne smażenie, wydobyć aromat potraw. 

Chcąc przygotować rozpływające się w ustach, wyborne mięso z chrupiącą i złocistą skórką, powinniśmy wzorować się na znanych szefach kuchni, którzy dla wydobycia z potrawy najlepszego smaku często mieszają różne tłuszcze. Idąc ich śladem, w zależności od tego, co chcesz zaserwować, masz do wyboru trzy warianty mixu wysokiej jakości olejów Rama Smaż jak szef kuchni – wariant klasyczny, z oliwą z oliwek i maślany smak. 

DSC_0013

Szukasz pomysłu na danie? Ambasador produktu, Pascal Brodnicki, poleca polędwiczki wieprzowe ze śliwkami, jabłkami i ziemniaczkami oraz sałatę z pęczakiem, warzywami i wołowiną. Jeśli nie lubisz mięsa, postaw na wytrawne naleśniki lub placki wegetariańskie. To niecodzienne dania, którymi poszczycić mogą się najwyższej klasy restauracje.  Wybierz swój przepis na wieczór…

Polędwiczki wieprzowe ze śliwkami, jabłkami i ziemniaczkami

https://www.przepisy.pl/przepis/poledwiczki-wieprzowe-ze-sliwkami-jablkami-i-ziemniaczkami#query=pascal%20brodnicki

Polędwiczki wieprzowe ze śliwkami, jabłkami i ziemniaczkami

Sałata z pęczakiem, warzywami i wołowiną

https://www.przepisy.pl/przepis/salata-z-peczakiem-warzywami-i-wolowina#query=pascal%20brodnicki

Więcej przepisów na www.przepisy.pl