Muffinki czekoladowe

Opublikowano: 17-03-2016

Muffinki czekoladowe z cukierkami z Mieszanki Wedlowskiej  – propozycja od E.Wedel

Wielkanocny czas pełen jest słodkich chwil w gronie najbliższych. Na smakowanie świątecznych smakołyków czekają szczególnie dzieci, które nie przepadają za typowymi ciastami. E.Wedel proponuje muffinki czekoladowe z ulubionymi cukierkami z Mieszanki Wedlowskiej, które będą doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wypieków i z pewnością zasmakują najmłodszym oraz wszystkim amatorom czekolady Wedel.

SKŁADNIKI:

2 jajka

160g cukru

16g cukru waniliowego

125g masła

200ml mleka 3,2%

40g Kakao ciemnego z Ghany E.Wedel

300g maki

10g proszku do pieczenia

5g sody

100g czekolady gorzkiej lub mlecznej E.Wedel

100g cukierków z Mieszanki Wedlowskiej

12 sztuk kolorowych papilotek do foremek

Wedel66770

Liczba porcji: 12
Czas przygotowania: 40 minut
Czas oczekiwania: 40 minut

Krok 1: Jajka z cukrem i cukrem waniliowym ubijamy mikserem na puszystą masę. Sypkie składniki jak mąka, kakao, proszek do pieczenia i sodę mieszamy, a następnie przesiewamy przez sito.

Krok 2: Do puszystej masy dodajemy stopniowo sypkie składniki z rozpuszczonym masłem i mlekiem. Całość mieszamy na jednolitą masę.

Krok 3: Dodajemy drobno posiekaną czekoladę E.Wedel i pokrojone w kostkę wybrane cukierki z Mieszanki Wedlowskiej (nie używamy cukierków galaretek).

Krok 4: Tak przygotowaną masę nakładamy do foremek wyłożonych papilotkami. Pieczemy w rozgrzanym piekarniku w temperaturze 180oC przez 25 – 30 minut.

Krok 5: Po wystygnięciu można je udekorować czekoladą E.Wedel i pokrojonymi cukierkami z Mieszanki Wedlowskiej.

***

E.Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle
i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.