Sezon na kurki rozpoczęty!  

Opublikowano: 20-07-2020

Sezon na kurki rozpoczęty!  

w tym sezonie wszyscy miłośnicy kurek wreszcie mają szansę nie tylko najeść ich się do syta, ale również spróbować różnych potraw z kurkami w roli głównej. Kucharze warszawskich restauracji przygotowali specjalne sezonowe menu kurkowe.

Restauracje Jeff`s w Hali Koszyki, w Galerii Mokotów i na Polu Mokotowskim zapraszają m.in. na rosół z kurkami lub na dania, które są połączeniem polskich i meksykańskich smaków, czyli na smażone kurki z wołowiną i plackami tortilli, burrito z kurczakiem i z sosem z kurek, tacosy z kurkami oraz na steki z rusztu z dodatkiem tych smacznych grzybów.

Podwale 25 Kompania Piwna stawia na klasyczne polskie dania. W sezonowym menu grzybowym znajdują się podawane z grzankami złociste kurki w śmietanie, placki ziemniaczane lub kluski śląskie z sosem kurkowym czy filet z piersi kurczaka z sosem kurkowym.

Z kolei w słynącym z olbrzymich golonek i sznycli Szwejku w lipcu można skosztować zupy kurkowej, kurek duszonych w białym winie i polędwiczek wieprzowych w sosie kurkowym.

Zlokalizowana wśród zieleni Ogrodu Saskiego restauracja St Antonio proponuje natomiast sałatkę z kurkami z chipsem z boczku i opiekanym serem taleggio, spaghetti z kurkami i natką pietruszki lub steka z polędwicy wołowej na śmietanowym sosie kurkowym z masłem czosnkowym i młodymi ziemniaczkami.  

Nie będą zawiedzeni wielbiciele włoskich smaków z polskim akcentem. Zlokalizowana
w historycznej kamienicy na Placu Bankowy, włoska restauracja Otto Pompieri, przygotowała dla swoich gości prawdziwą kurkową ucztę, zaczynając od śniadania w postaci klasycznej jajecznicy z kurkami, poprzez  doskonałe aromatyczne kurki w śmietanie z chrupiącą grzanką, zupę kurkową czy oryginalne włoskie spaghetti aglio olio e pepperoncino z kurkami, szynką Crudo i szczypiorkiem. Całość kurkowego menu dopełnia niezwykle aromatyczna pizza
z kurkami, marynowanym kurczakiem, czerwoną cebulą i natką pietruszki.

Kurkowe menu w warszawskich restauracjach to zawsze dobry pomysł na rodzinne lub biznesowe spotkanie.