Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej

Opublikowano: 10-08-2015

Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej

Nazwa szkoły: Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych

Zarząd:Dyrektor mgr Jolanta Wikło, z-ca mgr inż. Halina Duraj, z-ca mgr Irena Matoga, z-ca mgr Agnieszka Hyrlik
Adres: 43-300 Bielsko- Biała ul. Wyspiańskiego 5
email: zsgih@.op.pl

Kierunki:

Technikum: kucharz, kelner, technik organizacji usług gastronomicznych, technik
żywienia i gospodarstwa domowego, technik handlowiec.

Zasadnicza szkoła Zawodowa: kucharz małej gastronomii

Kursy/szkolenia/warsztaty/: dzięki współpracy z wieloma organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi w swoich kręgach specjalistów w zakresie gastronomii w naszej placówce odbywają się kursy dla uczniów i nauczycieli między innymi z zakresu: obsługi konsumenta, sztuki barmańskiej czy carvingu. W szkole odbywają się także specjalnie dla uczniów organizowane warsztaty i pokazy z zakresu wiedzy o winie, sztuki baristycznej, kuchni molekularnej czy sztuki wytwarzanie wyrobów czekoladowych.
Olimpiady/konkursy: szkoła nasza bierze udział w licznych konkursach i olimpiadach.

Możemy pochwalić się finalistami i laureatami Olimpiady Wiedzy o Żywieniu, finalistami Olimpiady Młodych Barmanów. Bierzemy udział w licznych konkursach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim . Co roku w naszej szkole odbywają się konkursy: kucharski, kelnerski, barmański.

Programy unijne realizowane: Od tego roku jesteśmy koordynatorem programu unijnego Comenius „Życie jest posiłkiem” w ramach, którego współpracujemy ze szkołami w Belgii, Portugalii, Bułgarii, Turcji i we Włoszech.

O szkole: Istniejemy od 64 lat, jesteśmy szkołą z tradycjami, lecz jednocześnie przygotowaną na nowe wyzwania. Staramy się o wszechstronny rozwój naszych uczniów, dbając o to, aby byli w przyszłości nie tylko dobrymi fachowcami, lecz ludźmi o otwartych umysłach i sercach. Szkoła uczestniczy w licznych akcjach o charakterze humanitarnym realizowanych na terenie miasta i kraju. Oprócz licznych imprez o charakterze gastronomicznym organizowane są wyjazdy do teatru, rajdy górskie, wycieczki historyczne, konkursy literackie czy piosenki obcojęzycznej. Nasi uczniowie uczą się języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Od 8 lat współpracujemy z partnerską szkołą na Węgrzech w miejscowości Szolnok, dzięki czemu uczniowie mogą odbywać praktyki nie tylko w prestiżowych hotelach  i restauracjach na terenie Polski, lecz również na Węgrzech.