Branża cateringu dietetycznego pomaga Ukraińcom

Opublikowano: 08-03-2022

Wystartowała trzecia edycja Pomocnego Pudełka, tym razem dla Ukrainy. Aby pomóc Ukraińcom, którzy przybyli do Polski w ostatnich dniach zza wschodniej granicy Stowarzyszenie Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego organizuje akcję społeczną Pomocne Pudełko UKRAINA. W tym roku InPost dostarczy posiłki z firm cateringu dietetycznego do miejsc tymczasowego zakwaterowania Ukraińców na terenie kraju.

W poprzednich edycjach Pomocnego Pudełka pomagaliśmy głównie osobom w kryzysie bezdomności w okresie zimowym. Od kilku dni jesteśmy świadkami wojny w kraju naszych sąsiadów i chcemy pomóc uchodźcom z Ukrainy poprzez transport posiłków przygotowanych przez firmy cateringowe do miejsc, w których zostali tymczasowo rozlokowani przez organizacje pomocowe. Zachęcamy firmy z branży cateringu dietetycznego, a także inne podmioty do dołączenia do naszej akcji, a my przewieziemy posiłki do potrzebujących naszym transportem chłodniczym  – mówi Jerzy Bonalski z InPost, Wiceprezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego.

Pierwsze transporty posiłków z firm cateringowych rozpoczęły się w środę 2 marca, zaś firmy cateringowe mogą zgłaszać swój akces do akcji poprzez wiadomość na adres kontakt@cateringi.com.pl

ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego

PARTNER LOGISTYCZNY:

InPost