Dzień Dziecka Johnson Diversey

Opublikowano: 29-05-2009

30 maja i 1 czerwca w ramach Globalnej Inicjatywy na Rzecz Dzieci, wraz z władzami gminy Serock i Fundacją Klubu  Szefów Kuchni, firma JohnsonDiversey zorganizowała Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie.
Na obchodach nie zabrakło występów artystycznych, gier i konkursów, a także atrakcji kulinarnych.
 

Przedstawiciele Klubu Szefów Kuchni z wsparciem zaproszonych przyjaciół którymi byli aktorzy, i znani świata artystycznego przygotowywali wraz z dziećmi najdłuższą kanapkę z serem i szynką,
 Nie obyło się bez tradycyjnych dań z grilla: kiełbasek, karkówki i kaszanek czy zupy rybnej.

A wszystko przy muzyce i wspaniałych występach muzycznych.
Słodkości przygotowali i sprzedawali rodzice dzieci uczęszczających do szkoły w Jadwisinie, a placuszki z jabłkami oraz placki ziemniaczane oferowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skubance. Te wspaniałości kupowano za cegiełki które zakupywano w specjalnych punktach.Pieniądze zbierane są na wyposażenie sali językowej w szkole.

Pieniądze zbierano również w aukcjach przedmiotów i usług. Szeroka ofertę możliwości wspierania inicjatywy w postaci: książek kulinarnych, zabawek dla dzieci, jak również weekendowych pobytów w hotelach, rejsów do Szwecji i wycieczek zaprezentowała Beata Mularska ? Dyrektor Marketingu JohnsonDiversey Polska.

Rodziny z dziećmi przybyłe na teren szkoły podziwiały występy uczniowskich zespołów tanecznych oraz wokalnych. Czas umilały zespoły: zespoły The Postman i The Rib. Najmłodsi świetnie bawili się z przedstawicielami Akademii Cyrkowej,

dosiadając kucyka, czy też kibicując swoim starszym kolegom grającym w piłkę nożną. Smak Mamrota ? spektakl gwiazd serialu ?Ranczo? podziwiali nie tylko rodzice i dziadkowie.
Rozegrany mecz piłki nożnej w wykonaniu dzieci i szefów Kuchni był bardzo emocjonujący. Dzieci bawiły się a szefowie nieźle się spocili.

Celem Globalnej Inicjatywy na Rzecz Dzieci jest poprawienie standardów życia dzieci w wieku od 3 do 12 lat. W każdym kraju na świecie, gdzie JohnsonDiversey prowadzi swoją działalność, firma adoptowała jedną placówkę oświatowo-wychowawczą. W Polsce takim miejscem jest właśnie szkoła w Jadwisinie.

Przez całą sobotę 30 maja 2009, pracownicy JohnsonDiversey w ramach wolontariatu, wykonywali prace porządkowe i remontowe na terenie szkoły. Uporządkowaliśmy stary plac zabaw, który stanowił zagrożenie dla najmłodszych. Mam nadzieję, że ze środków zebranych podczas pikniku uda się sfinansować również nowe wyposażenie placu: huśtawki, drabinki, ławki, itp. ? mówił Artur Mularski, który kierował pracami na placu zabaw.


Pan Krzysiu i Pan Konrad z uśmiechem serwowali pyszne dania dla małych głodomorów.

Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie JonsonDiversey ? nie tylko za zorganizowanie całej imprezy z okazji Dnia Dziecka, ale przede wszystkim za trud i pracę włożoną w uporządkowanie szkoły, świetlicy i placu zabaw ? dziękowała dyrektor szkoły Maria Jacak. JohnsonDiversey współpracuje z nami stale. Dzień Dziecka nie jest pierwszą tego typu akcją. W październiku zeszłego roku pracownicy firmy spotkali się z uczniami szkoły podczas Światowego Dnia Czystych Rąk.