Elżbieta Nitsze mistrzynią świata w wakeboardzie!

Opublikowano: 16-11-2022

W Bangkoku zakończyły się Mistrzostwa Świata w Wakeboardzie i Wakeskacie za wyciągiem. Impreza zgromadziła rekordową liczbę zawodniczek i zawodników – na listach startowych było ponad 250 sportowców z 33 krajów, a wśród nich ośmioosobowa reprezentacja Polski. Z tego grona na najwyższy stopień podium we wspaniałym stylu wskoczyła Elżbieta Nitsze, która wywalczyła złoto w kategorii Wakeboard +40 Veteran Ladies.

Rywalizacja w kompleksie sportów wodnych „ESC Thai Wake Park” toczyła się od 31 października. Z reprezentacji Polski do niedzielnych finałów awans wywalczyli: Elżbieta Nitsze (kategoria Wakeboard +40 Veteran Ladies), Agnieszka Kobylańska i Martyna Andrzejczak (Wakeskate Open Ladies) oraz Igor Sikorski (Wakeboard Seated Open Men).

Autorką największego sukcesu w biało-czerwonej ekipie jest Elżbieta Nitsze. Doświadczona zawodniczka Klubu Sportowego Acroboard Łomianki już podczas kwalifikacji, które odbyły się 2 listopada pokazała, że jest w bardzo dobrej formie odnotowując najlepszy wynik. W finale potwierdziła klasę, pokonując dwie zawodniczki z Tajlandii oraz reprezentantki Filipin i Stanów Zjednoczonych. To drugi medal mistrzowski Elżbiety Nitsze wywalczony w 2022 roku. 27 sierpnia w duńskim Thisted reprezentantka Polski została wicemistrzynią Europy.

Medalistki MŚ –  Wakeboard +40 Veteran Ladies

  1. Elżbieta Nitsze (Polska, KS Acroboard Łomianki)
  2. Thanchanok Karnsommut (Tajlandia) 
  3. Jianna Lynn Dela Torre (Filipiny) 

W finale kategorii Wakeboard Seated Open Men, czyli rywalizacji dla osób z niepełnosprawnością, wystąpił Igor Sikorski. Ten wszechstronny zawodnik (brązowy medalista ME w wakeboardzie seated z 2019 roku w Sosonowcu; brązowy medalista zimowych igrzysk paraolimpijskich w slalomie gigancie na monoski z 2018 roku w Pjongczangu) w bardzo wyrównanej stawce zawodników zajął 4 miejsce.

Źródło: yachtsmen.eu

Elżbieta Nitsze to wieloletnia dyrektorka Airport Hotel Okęcie, z którym rozstała się w ubiegłym roku, tym samym rozpoczynając swoją nową przygodę zarządzając wszystkimi spółkami w ramach Belvedere Gourmet Group. Od kilku lat jest także dyrektorką regionalną Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego na Mazowszu.

Kilka lat z rzędu była gospodarzem organizowanych przez nas konferencji Hotel Meeting, członkinią rady programowej oraz wielokrotnie prezenterką, moderatorką i panelistką. Jest także pomysłodawczynią akcji Hotel Super Heroes, czyli wielkiej charytatywnej imprezy hotelarskiej, która z jednej strony integruje środowisko, a z drugiej pomaga wybranym organizacjom charytatywnym, m.in. SOS Wioski Dziecięce.

Obecnie w ramach Belvedere Gourmet Group z jej inicjatywy powstała Akademia Mistrzów Smaku. Stworzona przez liderów na rynku gastronomii, jako profesjonalne wsparcie w rozwijaniu umiejętności zawodowych uczniów szkół ponadpodstawowych o profilach gastronomicznych.
Źródło: Horecabc.pl