Jak wyposażyć restaurację?

Opublikowano: 23-07-2023

Kursy walut mogą pomóc osobom pracującym nad otwarciem restauracji. Wynika to z faktu, że profesjonalne sprzęty i wyposażenie są w Polsce dość drogie. Często natomiast można znaleźć je w zagranicznych sklepach w o wiele niższych cenach. Aby jednak sprowadzenie ich do kraju było opłacalne, trzeba wziąć pod uwagę szereg zmiennych. Liczy się nie tylko cena produktu, ale też koszt transportu, opłaty dodatkowe czy notowania walut podczas wymiany środków.

Czy biorąc pod uwagę kursy walut, kupno urządzeń za granicą się opłaca?

Osoby śledzące kursy walut z pewnością wiedzą, jak dynamiczne się one zmieniają. Specyfikę tę można wykorzystać na swoją korzyść. Wystarczy jedynie uważnie obserwować spadki i decydować się na wymianę pieniędzy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Właśnie w taki sposób można stosunkowo łatwo uzbierać środki potrzebne do zakupu wyposażenia gastronomicznego za granicą.

Zamówienie wykonuje się w pełni online, bez wychodzenia z domu. Sklepy w innych krajach często mają atrakcyjniejsze ceny, dzięki czemu dodatkowe koszty transportu nie stanowią problemu. Dodatkowo jeszcze zaoszczędzić można sporo gotówki, kupując euro, gdy kursy walut są najniższe. W efekcie takich działań właściciel restauracji wyda mniejszą ilość złotówek niż przy zakupie sprzętu w polskim sklepie.

Kiedy notowania walut można uznać za korzystne?

Aby zakup z innego kraju był opłacalny, trzeba dobrze go przemyśleć. Najpierw warto porównać cenę produktu w sklepie polskim i zagranicznym. Wykorzystać do tego można bieżące kursy walut (jeśli nie masz kupionego euro) lub notowania walut z dnia ich nabycia. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie kosztów transportu – zarówno na terenie kraju, jak i z zagranicy. Przeliczyć go należy w ten sam sposób na złotówki. Na koniec uwzględnić trzeba ewentualne opłaty dodatkowe, np. prowizje kurierów, ubezpieczenie przesyłki itp.

Gdy kwestie te zostaną już podliczone, czas podsumować łączny koszt zakupów w Polsce i za granicą. Następnie łatwo oszacować, po jakim kursie należy kupić euro, by sprowadzenie sprzętu do kraju było opłacalne. Jeśli wartość ta znajduje się w zasięgu aktualnych notowań walut, to istnieje realna szansa na zaoszczędzenie pieniędzy. Często już zastosowanie kursu bieżącego zmniejsza sumę wydatków, a dodatkowe korzyści przynosi dobry kurs w kantorze.

Gdzie znaleźć najlepsze kursy walut?

Chcąc kupić wyposażenie restauracji za granicą, należy zgromadzić znaczną ilość euro. Wymiany można dokonać jednorazowo na znaczną kwotę lub kilkoma mniejszymi transakcjami. Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ można błyskawicznie sprawdzić aktualne kursy i zorientować się, kiedy będzie dobry moment na realizację transakcji. Walutomat jest serwisem łączącym osoby chcące sprzedawać oraz kupować obce waluty. Dzięki temu oferowane tam stawki są atrakcyjne i często można trafić na niepowtarzalne okazje.

Gdy już obliczysz, jaki kurs waluty sprawi, że zaoszczędzisz na sprowadzeniu sprzętu z innego kraju, możesz ustawić odpowiedni alert. Gdy tylko pojawi się propozycja spełniająca Twoje wymagania, od razu się o tym dowiesz. W ten sposób szybko uzbierasz euro potrzebne do transakcji i wydasz na urządzenie lokalu o wiele mniej pieniędzy, niż zakładałeś.