Kobiety mają MOC!

Opublikowano: 19-02-2019

Przegląd Piekarski i Cukierniczy to jeden z najlepiej znanych w środowisku miesięczników, poświęconych piekarstwu, ciastkarstwu, produkcji czekolady, wyrobów karmelarskich, lodów i innych słodyczy. Podczas Expo Sweet 2019 – największych w Polsce targów branży cukierniczej i lodziarskiej wręczył Statuetki Branżowej Osobowości Roku 2018. Trafiły one do wybitnych kobiet, jakimi z całą pewnością są: Renata Martyna, Ewa Drzewicka i Angelika Chwyć. Panie od lat udowadniają niezwykle wysoki kunszt i mistrzowski poziom, otrzymując kolejne nagrody i stając na podium w konkursach międzynarodowych. Ostatnio, w listopadzie 2018 roku zdobyły złote medale w Luksemburgu. 

Angelika Chwyć – modelowaniem i dekoracją zajmuje się od ponad 20 lat. Specjalizuje się w modelowaniu cukrowo – czekoladowych figurek wykonywanych na podstawie zdjęć oraz charakterystycznych, symetrycznych wzorach inspirowanych kalejdoskopem i mandalą. Swoje autorskie techniki doskonali w pracowni Angel`s – Artystyczne Dekoracje Cukiernicze. Ukończyła Technologię Odzieży oraz Edukację Artystyczną w zakresie Sztuk Plastycznych, a zamiłowanie do projektowania z powodzeniem przenosi na wykorzystanie mas cukierniczych.

Nagrody:

– brązowy medal – Mistrzostwa Polski w Dekoracji Tortów 2017,

– złote, srebrne wyróżnienie oraz III miejsce w kategorii – Cake International Birmingham,

– wystawy we współpracy z Wojciechem Siudmakiem, prezentowane od 2012 m.in. w Paryżu, Muzeum Narodowym w Kielcach i w Grudziądzu.

Ewa Drzewicka – właścicielka pracowni JULA Smakula – cukiernictwo artystyczne, dyplomowany cukiernik z tytułem mistrzowskim. Specjalistka w dekorowaniu tortów w stylu angielskim, miłośniczka tortów wielopiętrowych oraz anatomicznych figurek. Szkolona przez światowej sławy mistrzów. Autorka tekstów do gazet cukierniczych. Trenerka w szkole kulinarnej Skład Bananów, trenerka i ambasadorka firmy Ambasador 92, ambasador firmy Kruszwica, sędzia na konkursach międzynarodowych.

Nagrody: 

– 2018 – srebrny medal i tytuł Wicemistrza Europy na Mistrzostwach Europy w Dekoracji Tortów,

– 2018 – brązowy medal na Cukierniczych Mistrzostwach Polski,

– 2016, 2017 – złoto na konkursie w Birmingham Cake International,

– 2017 – brąz i wyróżnienie na konkursie w Londynie Cake International,

– 2016 – brąz i srebro na Cake Festiwal w Katowicach.

Renata Martyna – cukiernik z 18-letnim doświadczeniem, a od 6 lat dekorator tortów w stylu angielskim. Pracuje jako dekorator w cukierni EMILIA KRISTOF – firma rodzinna. Prowadzi własną firmę szkoleniową Rene Cakes, jest ambasadorem firmy Ambasador 92. Jej specjalizacją są postaci 3D dużych rozmiarów z czekolad plastycznych i mas cukrowych: popiersia, budynki, makiety. Lubuje się w rzeźbieniu twarzy i postaci z czekolady. W 2018 roku była kapitanem drużyny tortu jubileuszowego na 10-lecie Expo Sweet.

Nagrody:

– 2017 – Cake International Birmingham – złoto i srebro drużynowo i brąz indywidualnie,

– 2017 – Expo Sweet – Nagroda Publiczności,

– 2017 – Cake International London – złoto,

– 2016 – Cake International Birmingham – kapitan drużyny Sweet Team Poland – złoto i srebro w kategorii oraz brąz indywidualnie,

– 2016 – Cake International London – srebro,

– 2016 – Cake Festiwal Poland Katowice – złoto i brąz.

Przegląd Piekarski i Cukierniczy wyróżnił także Bożenę Sikoń-Wojtal, która otrzymała statuetkę Polskiej Osobowości Cukierniczej! 

Bożena Sikoń-Wojtal – mistrzyni cukiernictwa, zwyciężczyni i laureatka wielu prestiżowych konkursów w Polsce i zagranicą. Kreator smaku i dekoracji, mistrz cukiernictwa, absolwentka wielu szkoleń zawodowych i stażów zagranicznych, m.in. we Francji (szkoła Lenotre w Paryżu, szkoła w Yssingeaux k/Lionu) i Barcelonie. Nauczycielka i mentorka wielu młodych polskich cukierników. Przez lata szef cukierni hotelu Jan III Sobieski. W jej dorobku znajduje się również prowadzenie popularnych programów telewizyjnych, takich jak „Warsztaty smaku: łakocie Bożeny Sikoń” w telewizji KUCHNIA oraz udział w jury w „Polskim Turnieju Wypieków” w telewizji TLC. Autorka niezliczonych przepisów na słodkości, bohaterka wywiadów telewizyjnych, w magazynach kulinarnych i prasie branżowej. Wielokrotnie jurorka konkursów cukierniczych. Członkini Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz Fundacji Klubu Szefów Kuchni.