Krotoszyn z Okrasą, czyli impreza do chrzanu

Opublikowano: 14-09-2009

img_8725_resize.jpg

"Krotoszyn z Okrasą, czyli impreza do chrzanu" –  wbrew nazwie to impreza, a właściwie festiwal lokalnych potraw i dań, który w tym  roku również zgromadził ogromną publiczność.  A wszystko przez fakt zorganizowania równorzędnej imprezy, która odbywała się tuż obok Mistrzostwa Polski Strongman w parach. Publiczność z zawodów udała się wprost przed festiwalową scenę.  Co sprawiło, iż stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oblegane były na długo przed oficjalnym otwarciem Festiwalu.

 

img_8701_resize.jpg

"Organizowany po raz IV Festiwal Kuchni Regionalnej w Krotoszynie można określić jako w pełni udany, gdyż nie tylko frekwencja dopisała, ale i pogoda była dla organizatorów łaskawa.  W tym roku prezentowało się 20 stoisk Kół Gospodyń Wiejskich.

img_8739_resize.jpg

Każde miało do zaoferowania delicje regionalnej kuchni krotoszyńskiej, które podziwiali też zaproszeni goście z partnerskich powiatów niemieckich i węgierskich. Śpiewająco odbył się rekonesans Karola Okrasy po stoiskach KGW . Witany ze śpiewem na ustach, częstowany szczodrze na każdym stoisku i traktowany jak przyjaciel, a nie sława z TV. Najlepsze zespoły kulinarno-śpiewacze  Koła Gospodyń Wiejskich zostały zaproszone osobiście przez Karola Okrasę na scenę, gdzie zaprezentowały swój repertuar.

img_8886_resize.jpg

Do aktywnego uczestnictwa w  pokazie kulinarnym Karolazostały zaproszone trzy panie. Ramię w ramię ze sławnym szefem kuchni kroiły, siekały , mieszały, miksowały, by oglądający ten pokaz widzowie zobaczyli, że prezentowane potrawy nie są czymś trudnym.

img_8879_resize.jpg

Z dużą lekkością  prowadzenia  i świetnym kontaktem z publicznością Karol Okrasa zakończył pokaz degustacją dań wykonanych przez ten nietypowy zespół kulinarny.

img_8925_resize.jpg

 Dania znalazły uznanie, a ich łatwość przygotowania przekonały publiczność do wprowadzenia zmian w swoim codziennym menu. Jedyna konkurencją dla Okrasy były zespoły ludowe, a najcieplej przyjęty został  młodzieżowy zespół "Krotoszanie",

img_8722_resize.jpg

który wystąpił na scenie z nowym programem pieśni i tańca Ziemi Żywieckiej. "Krotoszanie" to zespół ludowy, w którego repertuarze oprócz tradycyjnych wielkopolskich ludowych strojów i utworów, znajdują się także pieśni krakowskie i podhalańskie. Oglądający występ Węgrzy zaprosili młodych tancerzy i śpiewaków na międzynarodowy festiwal nad Balaton, na którym "Krotoszynie" wystąpią w przyszłym roku. Na plenerowej scenie zaprezentowali się także ludowi wykonawcy z zespołu "Kobierzanki". Na zakończenie zagrał "Gang Marcela".

img_8790_resize.jpg

                                                            Mówią Państwo że tramwaj o której przyjedzie?