Michelin Grand Dinners za nami!

Opublikowano: 30-05-2022

To było jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń kulinarnych tej wiosny.
W dniach 23 i 24 maja w Villa Intrata – Muzeum Pałacu w Wilanowie odbyły się pierwsze z cyklu kolacje On The Table – Grand Dinners.


Projekt odniósł spektakularny sukces. Ale, nie mogło być inaczej, organizatorzy zaplanowali każdy szczegół tego wspaniałego wydarzenia z wyjątkową dbałością i pietyzmem.
Gwiazdami obu wieczorów byli trzej nieprzeciętni szefowie kuchni, których restauracje zostały oznaczone gwiazdkami Michelin, a w sumie było ich sześć.

Na kulinarnej scenie wystąpili: Emmanuel Renaut, właściciel hotelu i restauracji Flocons de Sel *** we francuskich Alpach, czwarty wśród 100 najlepszych szefów kuchni na świecie, posiadacz prestiżowego tytułu MOF (najlepszy profesjonalista w swojej dziedzinie we Francji). Ponadto Philippe Mille reprezentujący restaurację Le Perc ** zlokalizowaną w sercu Szampanii, regionu, w którym „bąbelki” są dobrem narodowym. Znakomity szef kuchni, MOF, zdobywca wielu prestiżowych nagród. Trzecim aktorem tego wyjątkowego spektaklu był Przemek Klima współwłaściciel restauracji Bottiglieria 1881* w Krakowie. Młody, ambitny, znalazł się na liście 100 najlepszych szefów kuchni na świecie oraz został okrzyknięty Szefem Przyszłości, co jest dowodem uznania dla najznakomitszych w jego fachu.

To było wielkie kulinarne święto dla miłośników fine diningu i wysublimowanych smaków, dla których celebracja doznań, nie tylko smakowych jest niezwykle ważna. Należy podkreślić, że projekt On The Table – Grand Dinners jest wyjątkowy pod wieloma względami i jedyny w swoim rodzaju. Po raz pierwszy bowiem pokuszono się o dokonanie szczególnego połączenia heute cuisine z dedykowanymi koktajlami na bazie perły polskich alkoholi – Belvedere Single Estate.
Autorski pairing Tomasza Źródłowskiego był niespotykanym doświadczeniem, ambasador Belwedere podparł smakowe doznania Gości informacjami na temat dobru składników poszczególnych koktajli, co było nie lada ciekawostką i dopełnieniem ogólnych wrażeń.

Wieczór poprowadził Karol Okrasa, który jak zawsze w wytwornym stylu przeprowadził Gości przez meandry polskiej i francuskiej kuchni, przybliżył sylwetki szefów kuchni, opowiedział o wspaniałych daniach wieczoru i zadbał o szczególną atmosferę tych dwóch bezprecedensowych kolacji.  
Wśród Gości znaleźli się przedstawiciele kultury, biznesu oraz znane i cenione osobowości z branży restauracyjno-hotelarskiej.

 

Piękne miejsce z historią w tle, naturalny anturaż, wspaniałe menu, w którym znalazły się: chłodnik pomidorowo – poziomkowy, szparagi gotowane w słomie, zapiekane smardze, witraż z langustynek, biszkopt ze szczupaka, parzone foie gras i karczochy oraz comber z sarny i flan z mleka, a także niepowtarzalne koktajle oraz wspaniała oprawa sprawiły, że to wydarzenie zapadnie na długo w pamięci Gości. Organizatorzy już dziś zapowiadają kolejną gwiazdkową kolację, jeszcze w tym roku.

On The Table – Grand Dinners, to pierwszy w Polsce projekt, który łączy polskich szefów kuchni i naszą rodzimą gastronomię z wielkimi nazwiskami światowej sceny kulinarnej. Dzisiaj, to niespotykana sytuacja w naszym kraju, tym bardziej jest łakomym kąskiem dla każdej ze stron tego wydarzenia.

Kolacjom On The Table – Grand Dinners przyświeca idea – „Przekraczamy bariery kulinarnej wyobraźni„. Czym zaskoczą nas organizatorzy przy następnej odsłonie projektu?
Zapewne możemy spodziewać się kolejnych ciekawych nazwisk ze światowych scen kulinarnych, gwiazdek Michelin oraz nieoczywistych kreacji na najwyższym poziomie.

Partnerami wydarzenia byli: Moët Hennessy Polska, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie/Villa Intrata, Sofitel Victoria Warsaw, Evian Water, Gastro Magic Service, Fine Dine, Churchill1975 

Organizatorem On The Table – Grand Dinners jest agencja Smarten PR kreująca najbardziej prestiżowe wydarzenia kulinarne w Polsce.

www.onthetable.com.pl 

zdjęcia: Michał Hawliczek