Piknik z Dobrą Żywnością

Opublikowano: 24-05-2009

W niedzielę 24 maja odbył się piknik podsumowujący kolejny rok programu „Poznaj Dobrą Żywność”,

prowadzonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wydarzenie to na trwałe wpisało się do kalendarza imprez promujących produkty spożywcze najwyższej jakości. O jego popularności świadczy przeniesienie Pikniku z dziedzińca gmachu MRiRW do dużo obszerniejszych ogrodów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

35 firm prezentujących produkty sygnowane znakiem „Poznaj Dobrą Żywność”, 15 stoisk oferujących produkty tradycyjne i regionalne oraz 8 firm prezentujących rękodzieło artystyczne; pokazy kulinarne w wykonaniu Karola Okrasy;

liczne konkursy kulinarne dla publiczności; występy zespołów folklorystycznych;

gry i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, które czekały na każdego, kto w niedzielę odwiedził ogrody SGGW przy Pałacyku Rektorskim. Szczególny entuzjazm zwiedzających wzbudziły konkursy kulinarne, w których udział brali dyplomaci, zaproszeni goście z kraju oraz osoby z publiczności. Zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się zarówno stoiska znanych, dużych firm, jak i stoiska przedsiębiorstw, które nie są jeszcze szeroko rozpoznawalne. Opinię o wysokiej jakości wystawianych produktów podziela prof. dr hab. Franciszek Świderski z SGGW – Warto kupować produkty oznaczone logo „Poznaj Dobrą Żywność”, ponieważ charakteryzują się one wysoką wartością odżywczą i prozdrowotną, co ma korzystny wpływ na stan odżywienia organizmu. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli świata polityki, z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi jako gospodarzem Markiem Sawickim na czele, gwiazd ekranu i popularnych dziennikarzy oraz znanych kucharzy. Swoją obecnością organizatorów pikniku zaszczycił także były prezydent RP Lech Wałęsa.

autor A.B.