Polskie mięso podbija rynek HoReCa

Opublikowano: 06-03-2020

Najlepsi szefowie kuchni na szlaki polskiego mięsa. W dniach 2-3 marca 2020 odbyło się pierwsza edycja kulinarnego wydarzenie pt. MASTER CLASS – mistrzowie kuchni na szlaku polskiej wołowiny” Aż 25 szefów kuchni z całej Polski odwiedziło hodowle bydła zlokalizowaną w Celinach na Podlasiu.


 

W stadzie prezentowały się takie rasy jak: Limousine, Hereford i Belgijską. Podczas spotkania szefowie kuchni mogli zapoznać się z warunkami chowu i sposobem żywienia poszczególnych ras bydła mięsnego oraz walorami  mięsa.

Co więcej szefowie kuchni mogli wymienić się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz swoimi potrzebami z technologami i hodowcami na temat segmentu polskiej wołowiny w Polsce.

 

W dalszej części wydarzenia szefowie kuchni Dominik Moscalenko oraz Maciej Grubman podzielili się wiedzą na temat przygotowania mięsa do sezonowania, cyklu sezonowania i przygotowaniu mięsa po sezonowaniu metodą restauracyjną jak i przemysłową oraz wspomnieli o zaletach kulinarnych wołowiny. Prelekcja zakończyła się degustacją  polskiej wołowiny ras mięsnych, podczas której szefowie kuchni mogli posmakować różnych elementów polskiej wołowiny a tym samym zapoznać się z oferta jaka posiadają polscy hodowcy i producenci wołowiny.

Wydarzenie ma na celu promocję wspaniałej polskiej wołowiny a tym samym wzrost świadomości i wiedzy na temat sposobu produkcji mięsa wołowego w Polsce jego walorów i jakości a także dostępności i oferty jaką mają w swoim portfolio polskie zakłady mięsne.

Pomysłodawcą oraz organizatorem wydarzenia jest Związek Polskie Mięso. Cały projekt został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

 „Celem wydarzenia jest poinformowanie o jakościach i cechach, w tym zaletach polskiego mięsa wołowego oraz jego przetworów, a tym samym kształtowanie pozytywnego wizerunku i rozpoznawalności mięsa wołowego, polskiego pochodzenia wśród szefów kuchni” – mówi Witold Choiński Prezes Związku Polskie Mięso

Patronat całego wydarzenia objął Fundacja Klubu Szefów Kuchni – które jest jednym z najbardziej prestiżowych stowarzyszeń szefów kuchni w Polsce.