#PosiłekDlaSeniora

Opublikowano: 19-04-2020

Pasibus przygotuje posiłki dla wrocławskich seniorów w akcji #PosiłekDlaSeniora Grupy Warszawa

 
Wrocław jest drugim miastem, które dołącza do projektu pomocy seniorom, polegającego na zapewnieniu najbardziej potrzebującym z nich całodniowej diety. Akcję #PosiłekDlaSeniora, stworzoną przez warszawską grupę gastronomiczną Grupa Warszawa pod koniec marca br., we Wrocławiu zaczyna właśnie realizować Pasibus. Pierwsze posiłki przygotowane przez kultową sieć burgerowni trafią do seniorów już w piątek, 24 kwietnia br.
 
W czasie pandemii koronawirusa, w trosce o własne zdrowie i życie, większość starszych osób musiała pozostać w swoich domach, a część z nich straciła możliwość uzyskania pomocy z zewnątrz. Seniorom w stolicy z pomocą przyszła grupa gastronomiczna Grupa Warszawa, która zorganizowała akcję #PosiłekDlaSeniora. W jej ramach starsze osoby, najbardziej zagrożone skutkami zakażenia wirusem, codziennie otrzymują pod drzwi zestawy czterech zbilansowanych posiłków, składające się ze śniadania, zupy, dania głównego oraz podwieczorku.
Zbiórka na ten cel prowadzona jest na stronie Zrzutka.pl/z/posilekdlaseniora
 
Akcję #PosiłekDlaSeniora wsparły także znane osoby, m.in. Maja Bohosiewicz, Anna Lewandowska, Krzysztof Jankowski Jankes, Anna Skura (What Anna Wears), Kasia Dziurska i Olivier Janiak.
 
W piątek, 17 kwietnia br. do akcji #PosiłekDlaSeniora dołączył Wrocław, gdzie posiłki dla seniorów będzie przygotowywał Pasibus – kultowa sieć burgerowni, wywodząca się z wrocławskiego street foodu. Środki na ten cel zbierane są na stronie Zrzutka.pl/nnzndz, a pierwsze zestawy jedzenia trafią do potrzebujących już w piątek, 24 kwietnia br.
 
Każde wpłacone 25 zł zapewni jeden czterodaniowy zestaw dla starszej osoby. Organizatorzy razem z partnerami za zebrane pieniądze przygotują i dostarczą posiłki potrzebującym, wskazanym przez miejskie instytucje, na co dzień zajmujące się pomocą seniorom. Dodatkowo, wpłacający mogą również sami wskazać konkretne osoby, które chcieliby wspomóc w ramach akcji.
 
Wszystkie szczegóły projektu #PosiłekDlaSeniora są dostępne na stronie: Zrzutka.pl/nnzndz
 
 
Kontakt z organizatorami:
Ogólnopolski – posilekdlaseniora@grupawarszawa.com
Wrocław – wroclaw@posilekdlaseniora.pl
 
 
 
Pasibus to popularna sieć burgerowni, która wywodzi się z Wrocławia, gdzie zaczynała swoją działalność od popularnego foodtrucka. Obecnie restauracje sieci znajdują się już w jedenastu miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu, w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Olsztynie i Poznaniu. W ramach współpracy z Heliosem, operatorem największej sieci kin w Polsce, od kwietnia 2019 r. powstało sześć lokali marki Pasibus.
Więcej informacjiPasibus.pl | Pasibus na Facebooku
 
 
Grupa Warszawa to warszawska grupa gastronomiczna, która 10 lat temu otworzyła w Warszawie kultowe już dziś miejsce: Warszawę Powiśle, która zmieniła mapę kulturalną i imprezową stolicy. Kolejne lokale i działania to już historia.
Teraz postanowili zmierzyć się z innym wyzwaniem i nową rzeczywistością, jako mieszkańcy Warszawy nie mogli być obojętni!

Niniejsza wiadomość pochodzi z domeny @agora.pl, należącej do grupy kapitałowej Agory S.A.