Poznaj wyniki Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej!

Opublikowano: 24-07-2019

Pierwsza edycja Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej już za nami! Wydarzenie miało swoją premierę od 26 czerwca do 3 lipca w dwudziestu restauracjach we Wrocławiu. W bitwie mógł wziąć udział każdy lokal gastronomiczny we Wrocławiu. Jedynym warunkiem było serwowanie w lokalu dań z makaronem.

Wrocławska Bitwa Kulinarna na makarony odbyła się w dniach 26 czerwca – 3 lipca. 20 lokali walczyło o tytuł miejsca serwującego najlepszy makaron we Wrocławiu. W wydarzeniu wzięło udział blisko 500 osób, które oceniły przynajmniej jeden makaron.

Łącznie zebrano ponad 900 ocen!

Tak duża frekwencja cieszy organizatorów wydarzenia i restauratorów, którzy przyłączyli się do zabawy i zdrowej rywalizacji. W planach są już kolejne edycje i nowe potrawy!

Uczestnicy, którzy oceniali potrawy, otrzymali dodatkowo ponad 500 nagród, w tym bilety i zniżki do Multikina, przejazdy hulajnogami Hive i skuterami GoScooter, wejściówki do Miejskiej Dżungli i bezalkoholowe piwka browaru Profesja!

Oto wyniki Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej. Tytuł  „Najlepszy makaron we Wrocławiu” otrzymali:

I Miejsce za potrawę Tagliatelle Genovese – La Famiglia Pizzeria

Pizzeria La Famiglia powstała z miłości do włoskiego jedzenia. Właściciele uwielbiają tę kuchnię z jej oryginalnym smakiem i prostotą. Rodzinie prowadzącej Pizzerię przekazał to uczucie wraz z przepisami przyjaciel rodziny, Włoch – oni natomiast te przepisy udoskonalili i dostosowali do polskich podniebień.

Włosi zwykli mawiać, że w kuchni ważne są tak naprawdę tylko 3 rzeczy – składniki, składniki i składniki. Kierując się tą zasadą używa się tu tylko produktów najwyższej jakości: świeżych i grillowanych warzyw, oryginalnych włoskich wędlin, różnorodnych serów, m. in. mozarella, gorgonzola, brie, mascarpone, parmezan.

Adres: ul. Kolejowa 14, Wrocław

II Miejsce za potrawę Tokyo Ramen – ŌKAMI

ŌKAMI to kuchnia dalekiego wschodu w japońskim wydaniu. Tworzona z pasją i zaangażowaniem dla miłośników zupy Ramen, jak i poszukiwaczy nowych smaków w samym sercu Wrocławia!

Adres: Ruska 58/59, Wrocław

III Miejsce za potrawę Penne Gamberi e Asparagi – Pizzeria-Taormina

Pizzeria & Trattoria Taormina to miejsce, gdzie serwowana jest oryginalna włoska kuchnia! Właścielem jest Marco Messina, Włoch, rodowity Sycylijczyk, który pokochał Wrocław i osiedlił się tu ponad 15 lat temu. –Brakowało mi tu takiej pizzy, jaką można było zjeść w typowych, sycylijskich miejscowościach: Taorminie, Messynie, czy Katanii. Tak powstało moje marzenie – otworzyć takie miejsce, gdzie wszyscy miłośnicy kuchni będą mogli zasmakować oryginalnych, włoskich smaków, jakich nie znajdzie nigdzie indziej!

Adres: ul. Januszowicka 11, Wrocław

Specjalne wyróżnienia za uzyskanie wysokich ocen i bardzo dobrych komentarzy trafiły dla restauracji: PICI PASTA Wratislavia, Odra’zuu, Trattoria Pizzeria Capri oraz Bistro 8 1/2.

Wszystkim pozostałym restauracjom również należą się ogromne gratulacje i podziękowania za udział.

Kto za tym stoi?

Pomysł na Wrocławską Bitwę Kulinarną zrodził się w głowach dwóch wrocławskich firm.
Redakcji portalu KochamWroclaw.pl oraz twórców aplikacji Runch.pl. Z połączenia miłości do jedzenia oraz Wrocławia oraz z chęci pomocy w odkrywaniu nowych lokali gastronomicznych i wyboru tych najlepszych.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie: www.bitwakulinarna.pl oraz profilu facebook wydarzenia.