Poznań dołącza do Przewodnika MICHELIN

Opublikowano: 23-03-2023

Obecny już w Warszawie i Krakowie, do listy MICHELIN Guide Poland dołącza trzecie miasto. Przewodnik MICHELIN zaistniał w Polsce w 1997 roku – w ramach Przewodnika Główne Miasta Europy – wyborem była Warszawa. Następnie w 2008 roku został dodany Kraków, a dziś z przyjemnością ogłaszamy ekspansję w mieście Poznań.

Ze swoim Starym Rynkiem – jedną z jego perełek – i pełnymi uroku uliczkami, Poznań jest miastem, które nasi inspektorzy z przyjemnością zwiedzali. Jej kuchnia odzwierciedla kosmopolityczny światopogląd, z wpływami rozciągającymi się od Włoch po Japonię i choć szefowie kuchni szanują tradycyjne przepisy, nie boją się ich interpretować w nowoczesny sposób – komentuje Gwendal Poullennec, Międzynarodowy Dyrektor Przewodników MICHELIN.

Oprócz Poznania, słynni anonimowi inspektorzy Przewodnika MICHELIN będą kontynuować swoją pracę zarówno w Warszawie – która oferuje szeroką gamę kosmopolitycznych lokali gastronomicznych, od winiarni i bistro po wyrafinowane restauracje – oraz w Krakowie ze swoim artystycznym urokiem i historycznym dziedzictwem, gdzie tradycyjne potrawy dobrze się prezentują obok bardziej kreatywnej i innowacyjnej kuchni.

We wszystkich trzech polskich miastach błyszczą profesjonalne talenty, a ambitni szefowie kuchni chcą na nowo zinterpretować istotę polskiej kuchni i wyróżnić polską gastronomię na międzynarodowej scenie kulinarnej, kontynuuje Poullennec.

Na rok 2023 Przewodnik MICHELIN nawiązał współpracę z Polską Organizacją Turystyczną w celu sfinansowania cyfrowych kampanii komunikacyjnych w celu promowania na świecie wybranych przez Przewodnik MICHELIN Warszawy, Krakowa i Poznania. Niemniej jednak, tak jak miało to miejsce od jego powstania w 1900 roku, wybór restauracji Przewodnika MICHELIN będzie tworzony w sposób niezależny przez ekspertów-inspektorów, zgodnie z uniwersalną i historyczną metodologią Przewodnika MICHELIN. Ich oceny opierają się na pięciu kryteriach: jakość produktu; opanowanie technik gotowania; harmonia smaków; osobowość szefa kuchni wyrażona na talerzu; i spójność, zarówno w całym menu, jak i na przestrzeni czasu.

Pełna polska oferta – od polecanych restauracji po niedrogie Bib Gourmands i restauracje z gwiazdkami Michelin – zostanie ujawniona przez przewodnik MICHELIN w nadchodzących miesiącach i będzie dostępna na stronie internetowej przewodnika MICHELIN oraz w bezpłatnej aplikacji mobilnej (iOS i Android).

źródło: Michelin Guide