Rekordowa edycja Fine Dining Week

Opublikowano: 10-03-2020

W rekordowej zimowej edycji Festiwalu sztuki restauracyjnej wzięło udział aż 11671 Gości – co daje wzrost o 37% wobec poprzedniej edycji Fine Dining Week. Po raz pierwszy Festiwal odbył się w nowej formule. Najwybitniejsi Szefowie Kuchni w kraju przygotowali prawie 150 pięciodaniowych tematycznych degustacji.

Goście w największych polskich miastach wzięli udział w niemal trzytygodniowej zimowej edycji Fine Dining Week. Odwiedzili prawie 70 najwybitniejszych w kraju restauracji. Każda
z nich przygotowała aż dwie tematyczne degustacje w oparciu o najnowsze inspiracje Szefów Kuchni wywodzące się z tradycji, lokalności i kuchni świata. Udział wzięły najlepsze restauracje z kraju, na przykład Belvedere czy Biały Królik.

Polska scena finediningowa cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem.
Co ważne i ciekawe, wybitne restauracje i ich Szefowie Kuchni coraz częściej skupiają się na rodzinnych tradycjach i składnikach, szukając nowoczesnych form smaku i wyrazu dla polskiej kuchni.

– Ogromnie cieszy nas tak wielkie zainteresowanie kwitnącą polską sceną finediningową
– mówi Maciek Żakowski, współorganizator Festiwalu – To wielki sukces najwybitniejszych
w Polsce restauracji i Szefów Kuchni, którzy autorskimi degustacjami tematycznymi skłonili tak wielu Gości do magicznego doświadczenia finediningu
.  

Warto już dziś dokonać wcześniejszej rezerwacji na letnią edycję Festiwalu (19.08-06.09), która gwarantuje dostęp do najlepszych stolików i menu 24h przed innymi. Wcześniejsze rezerwacje trwają na www.FineDiningWeek.pl.