Woda, piasek, słońce i? Flair

Opublikowano: 26-07-2008

23 zawodników wystartowało w IFL Chałupy

Zakończyły się trzecie rozgrywki eliminacyjne Independent Flair League
. Tym razem Niezależna Liga Flair zawitała na Półwyspie Helskim. W klubie SurfBay w Chałupach wystartowało 23 flair fighterów, z czego aż osiemnastu w kategorii ?junior?, sprawdzając w ten sposób swoje barmańskie umiejętności w polskim profesjonalnym konkursie barmańskim.

W kategorii ?open? po raz trzeci w tym roku (po Zakopanem i Wrocławiu) triumfował Marcin ?Masakra? Osypiński z Flair Academy, który w finale pokonał Michała Łozińskiego. Trzeci na podium był Maciej Chojara reprezentujący Bar4Rent i Sweet&Sour Event Bar, który jednocześnie wygrał rywalizację w kategorii ?junior?. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Cebula, partner Macieja Chojary z team?u a na trzecim Zbigniew Rózga ze Szczecina.

Rozgrywki w Chałupach to nowość w tegorocznej edycji IFL (przez dwa lata runda letnia organizowana była w Sopocie). Kilkuset gości obecnych na zawodach, a następnie na Martini Independent Party bawiło się doskonale. Zawodnikom na pewno pomagał doping klubowiczów. DJ Gutek, najlepsza muzyka, drinki i zabawa do białego rana. Czego chcieć więcej? 26 lipca Flair w najlepszym wydaniu obecny był wszędzie ? przepiękna pogoda, czysty piasek nadbałtyckiej plaży i ciepła woda Bałtyku stanowiły najlepsze dopełnienie zawodów. Tym razem pogoda była rewelacyjna i flair?owy duch czuwał nad startującymi?

Zawody objęły tradycyjnie dwie konkurencje eliminacyjne – połączenie Speed Flair z kategorią Working Flair, które miały na celu sprawdzenie technicznych umiejętności barmanów bezpośrednio odnoszących się do stylu i jego kwalifikacji do tego zawodu. Sędziowie – Cezary Broda z Evolutionbar i Mikołaj Nowak z CocktailSystem oceniali tutaj przede wszystkim szybkość, standardy barmańskie, oryginalność i umiejętności Flair.

W konkurencji finałowej ? Exhibition Flair zmierzyło się 10 barmanów, którzy uzyskali najwyższe noty podczas całodziennych eliminacji. Finaliści mieli za zadanie przygotować trzy drinki ? dwa obowiązkowe (Martini Code, RedBull wódka) i jedną kompozycję własną z obowiązkowym wykorzystaniem syropu Monin oraz napoju Schweppes.

Sprawdzony już w boju team niepokornych prowadzących w składzie Przemek JahJah Frankowski z Antyradia i Grzegorz Zięba z Entertainment Group, zagrzewał do walki barmanów, i zgromadzoną publiczność? Jak nigdy w tym roku, było bardzo gorąco, i to nie tylko za sprawą wysokiej temperatury powietrza. Konkurencja finałowa wyłoniła zwycięzców, którzy, mimo automatycznego awansu do listopadowego finału, zapowiedzieli stawiennictwo podczas kolejnego, poznańskiego etapu rozgrywek IFL. O udziale w finałowych rozgrywkach Niezależnej Ligi Barmańskiej decyduje zwycięstwo w jednej z czterech rund eliminacyjnych lub zdobyta liczba punktów.

Coraz więcej młodych ludzi startuje dzisiaj w IFL. Cieszy nas to, bo udowadniamy, że Flair jest dla każdego? Trzeba tylko poczuć w sobie to ?coś?. Coraz wyższy poziom juniorów i ich wysokie noty pokazują, że ci młodzi ludzie coraz częściej mogą śmiało rywalizować z seniorami ? mówi Grzegorz Zięba, producent IFL

Po ogłoszeniu wyników i zakończeniu oficjalnej części barmańskich zmagań odbyła się Martini Independent Party. Piękne tancerki i najlepsze drinki na bazie wermutu Martini podawane gościom przez barmanki Bar4Rent sprawiły, że w rytmach klubowej muzyki goście bawili się do białego rana. Kolejna impreza z cyklu Martini Independent Party już 12 października w Poznaniu. Grand Final IFL odbędzie się 23 listopada w Warszawie.

Producentem i organizatorem Independent Flair League jest Entertainment Group, agencja specjalizująca się w organizacji imprez i wydarzeń specjalnych.

Szczegółowe informacje na temat Independent Flair League są dostępne na stronie www.ifl.com.pl

Partnerzy Independent Flair League 2007: MARTINI, Red Bull Polska, Evolutionbar, Schweppes, Kuger-syropy Monin, APS Glass & Bar Supply, World Flair Association, Bar4Rent.

Partnerzy medialni: 4fun.tv, Antyradio, Interia, Menu Smakosza, Świat Alkoholi, papaja.pl, bartender.pl, półwysep.pl, horeca.pl, Shake&Drink, Total Fun, Poradnik Restauratora.

***
Informacje na temat Independent Flair League
Independent Flair League ? Niezależna Liga Flair to jedyne w Polsce międzynarodowe i niezależne zawody dla barmanów o charakterze ligowym. Biorą w nich udział najlepsi barmani czynnie pracujący w zawodzie. Tegoroczne rozgrywki IFL obejmują pięć rozgrywek ? cztery eliminacyjne i finał. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.ifl.com.pl
Dodatkowych informacji udzielają:

Grzegorz Zięba
Dyrektor HoReCaDi
Entertainment Group

e-mail: grzegorz@entertainment.pl
tel. + 48 501 245 011
www.ifl.com.pl
www.entertainment.pl

Marta Kroplewska
Dyrektor PR
PR Group

e-mail: marta@prgroup.pl
tel. + 48 512 213 547
www.prgroup.pl