Wrocław gościć będzie barmanów IFL

Opublikowano: 13-06-2008

 

Już w czerwcu niezależność barmańska zawita do stolicy Dolnego Śląska

Po udanych rozgrywkach w klubie Genesis w Zakopanem, przyszedł czas na kolejne miasto i drugie rozgrywki IFL. Tym razem barmani walczyć będą w stolicy Dolnego Śląska ? Wrocławiu. Już 13 czerwca okaże się, kto uzyska kolejne punkty
 i nominacje do listopadowego finału IFL. Czy Marcin Osypiński i Maciej Chojara powtórzą swoje sukcesy z górskiego kurortu? Zobaczymy już niebawem. Zapowiada się mocna rywalizacja.

Listopadowy finał Independent Flair League jest jednym z etapów światowego finału Grand Slam, gdzie World Flair Association barmanowi, który uzyska największą liczbę punktów przyznaje dodatkowo 10 000 Euro. Dla polskich barmanów, udział w rozgrywkach Grand Slam to przede wszystkim stała współpraca przy tworzeniu tego wydarzenia z najbardziej znanymi nazwiskami i grupami barmańskimi świata. Dzięki temu, IFL jeszcze bardziej zaistnieje na mapie najważniejszych konkursów światowych, przede wszystkim poprzez obecność zawodników ze świata i międzynarodowy skład sędziowski na każdych rozgrywkach IFL.

Obok zwycięzcy w kategorii ?open?, rozgrywki we Wrocławiu wyłonią także kolejnego zwycięskiego juniora. W 2008 roku Niezależna Liga Flair jeszcze mocniej niż w latach ubiegłych stawia na młodych adeptów sztuki barmańskiej, rozwijając tę kategorię, przede wszystkim poprzez wzmocnienie nagród finansowych oraz bliską merytoryczną współpracę z barmanami i bezpośrednie przekazywanie im zagadnień związanych z regulaminem zawodów.

Podobnie, jak w Zakopanem, także we Wrocławiu, IFL zaoferuje barmanom wysoki poziom merytoryczny
i techniczny. Rundy regionalne składać się będą z czterech konkurencji – trzy z nich rozgrywane będą zgodnie ze standardami i wymogami światowymi jako rozgrywki eliminacyjne. Free Pouring, Speed Flair, Working Flair to konkurencje mające na celu sprawdzenie technicznych umiejętności barmana bezpośrednio odnoszących się do stylu i kwalifikacji. Konkurencja finałowa należeć będzie do Exhibition Flair. Barmani przygotowywać będą trzy drinki ? Martini Code, RedBull wódka oraz kompozycję własną, z obowiązkowym wykorzystaniem syropu Monin oraz napoju Schweppes.

Dla zwycięzców IFL we Wrocławiu czeka pula nagród w wysokości 2 000 Euro. Łącznie, w tym roku nagrody finansowe Niezależnej Ligi Flair wyniosą 20 000 Euro, z czego w finale do podziału wśród najlepszych będzie
10 000 Euro. To największa pula nagród w dotychczasowej historii polskiego barmaństwa i jedna z najwyższych
w Europie.

W tym roku kolejną nowością są także imprezy Martini Independent Party, rozpoczynające się zaraz po ogłoszeniu wyników poszczególnych rozgrywek.

Producentem i organizatorem tegorocznej edycji Independent Flair League jest, podobnie jak ubiegłym roku, Entertainment Group, agencja specjalizująca się w organizacji imprez i wydarzeń specjalnych.

Szczegółowe informacje na temat Independent Flair League są dostępne na stronie www.ifl.com.pl

Partnerzy Independent Flair League 2007: MARTINI, Red Bull Polska, Schweppes, EvolutionBar, World Flair Association, Bar4Rent, Kuger-syropy Monin, APS Glass & Bar Supply.

Partnerzy medialni: 4fun.tv, Antyradio, Interia, Menu Smakosza, Świat Alkoholi, papaja.pl, bartender.pl, Moveout, horeca.pl, Shake&Drink, Total Fun, Poradnik Restauratora.

***
Informacje na temat Independent Flair League
Independent Flair League ? Niezależna Liga Flair to jedyne w Polsce międzynarodowe i niezależne zawody dla barmanów o charakterze ligowym. Biorą w nich udział najlepsi barmani czynnie pracujący w zawodzie. Tegoroczne rozgrywki IFL obejmują pięć rozgrywek ? cztery eliminacyjne i finał. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.ifl.com.pl
Dodatkowych informacji udzielają:

Grzegorz Zięba
Dyrektor HoReCaDi
Entertainment Group
e-mail: grzegorz@entertainment.pl
tel. + 48 501 245 011
www.ifl.com.pl
www.entertainment.pl

Marta Kroplewska
Dyrektor PR
PR Group
e-mail: marta@prgroup.pl
tel. + 48 512 213 547
www.prgroup.pl