Zakończyło się głosowanie na Warszawiaki 2019

Opublikowano: 02-03-2020

 Już jutro podczas gali w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie poznamy zwycięzców w 15 kategoriach konkursowych.

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Warszawiaki 2019. To już szósta edycja Warszawiaków. Głosy oddano w 15 kategoriach.

 Kilkadziesiąt tysięcy oddanych głosów świadczy o dużym zainteresowaniu naszym plebiscytem. Ostatnie dni głosowania były bardzo emocjonujące, walka o zwycięstwo toczyła się dosłownie do ostatnich minut, głosy spływały jeszcze przed dwunastą w nocy 29 lutego – mówi się Bartosz Kańtoch, który jest pomysłodawcą i inicjatorem plebiscytu. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Pierwszy plebiscyt został zorganizowany w 2014 roku – od tego czasu systematycznie rośnie liczba głosujących, coraz więcej jest propozycji do nominacji konkursowych. Idea plebiscytu pozostaje niezmienna – od sześciu lat wskazujemy wspólnie to co najważniejsze w stolicy i dla stolicy w mijającym roku. W 1. etapie każdy miał możliwość zgłaszania swoich propozycji w 1 z 15 kategorii. Wskazywano więc na przykład godne uwagi miejsce rozrywki, instytucję kulturalną, działalność w sieci czy swoją fotografię miasta. W 2. etapie odbyło się głosowanie.

Zwycięzców plebiscytu Warszawiaki 2019 poznamy 3 marca 2020 o 19:00 podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.