Znamy oficjalne wyniki KPP 2022

Opublikowano: 17-10-2022

Poznaliśmy oficjalnych laureatów 20. edycji Kulinarnego Pucharu Polski. Konkursowi towarzyszyły kontrowersje związane ze sposobem naliczania punktów. Ostatecznie na szczycie podium stanął duet Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski.

26 i 27 września dziewięć kucharskich zespołów zmierzyło się w walce o laury Kulinarnego Pucharu Polski. Rywalizacja była bardzo zaciętą, o czym świadczyć może końcowy wynik punktowy każdej z konkursowych par.

Ostatecznie najlepsi okazali się Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski, wygrywając 18 tysięcy złotych. Jury konkursu przyznało im łącznie 1385 punktów. Drugie miejsce wywalczyli Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro, którzy zdobyli 1375 punktów. Tuż za nimi uplasowali się Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk z wynikiem 1373 punktów oraz na czwartym miejscu Łukasz Wódz i Sebastian Plasota, którzy otrzymali 1290 punktów.

Problemy z punktacją
Ogłoszeniu wyników tegorocznego Pucharu towarzyszyły kontrowersje związane związane z nieprawidłowym sposobem liczenia punktów. Po pierwszym zsumowaniu punktacji zwycięski tytuł przyznano Kamilowi Tłuczce i Piotrowi Kuzdro. Drugie miejsce zająć mieli Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk, trzecie zaś Łukasz Wódz i Sebastian Plasota.

Jednak, dzień po ogłoszeniu laureatów, organizatorzy imprezy zmuszeni byli do skorygowania finałowych wyników.
Podczas procedury kontrolnej wykryto nieprawidłowości w obliczeniu punktacji. Kontrola wykazała, że w elektronicznym systemie obsługi konkursu pojawił się błąd, w następstwie którego uczestnikom konkursu przyznano niewłaściwe finalne wartości punktowe – czytamy w opublikowanym w czwartek na stronie www i mediach społecznościowych oświadczeniu.

Trzy lata zmagań
Rywalizacja w KPP trwała tym razem aż trzy lata. Tyle bowiem, w związku z pandemią Covid-19, zajęła organizacja wszystkich rozgrywanych w całym kraju konkursów branych pod uwagę w klasyfikacji KPP. Przeprowadzenie ich wszystkich było jednak niezbędne, bowiem to dopiero ich zwycięzcy mogą zmierzyć się w Kulinarnym Pucharze Polski.

I tak na przykład, Łukasz Wódz i Sebastian Plasota to laureaci Mistrzostw Polski w Podawaniu Baraniny, zaś Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk zapewnili sobie start w Pucharze, dzięki pierwszemu miejscu w konkursie Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność, który odbył się w 2020 r.

O miano najlepszych walczyli w tym roku broniący tytułu z 2019 r. Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski, Radosław Pelc i Kamil Mamerski, Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk, Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro, Bartosz Rosa i Wojciech Nogacz, Paweł Kubera i Bartosz Górka, Krzysztof Kowalski i Natalia Buk, Przemysław Gościniak i Bartłomiej Kornacki, Łukasza Wódz i Sebastian Plasota. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z jurorów degustacyjnych i technicznych, którym przewodniczył Paweł Salamon.

Źródło: www.ouichef.pl