Prognoza pogody na 1 i 2 lutego

Opublikowano: 01-02-2010

obrazek

01.02. Warszawa (PAP) – Półwysep Iberyjski oraz częściowo Europa Zachodnia będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu niżów znad Białorusi, Cieśnin Duńskich …obrazek

01.02. Warszawa (PAP) – Półwysep Iberyjski oraz częściowo Europa Zachodnia będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu niżów znad Białorusi, Cieśnin Duńskich i Morza Norweskiego oraz związanych z nimi frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Wschodnia część kraju będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Białorusią. Północno-zachodnia część Polski będzie na skraju płytkiego niżu znad Danii, w strefie rozmywającego się frontu okluzji. Południowo-zachodnia część kraju znajdzie się w słabym klinie wyżowym. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie – informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, które miejscami na północnym wschodzie kraju mogą być dość intensywne. Temperatura maksymalna od -7 st. C na południowym wschodzie, do -4 st. C w centrum i 0 st. C na Wybrzeżu oraz na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Na północnym wschodzie wiatr okresami dość silny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pochmurno z przejaśnieniami, głównie na południu kraju. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -9 st. C na krańcach wschodnich i południowych, do -8 i -6 st. C na pozostałym obszarze, cieplej jedynie miejscami na Pomorzu, od -5 do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami, głównie na południu kraju. Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. C na południowym wschodzie, do -1 st. C na północnym zachodzie i do 0 st. C lokalnie na Wybrzeżu. Wiatr umiarkowany południowo-zachodni, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -5 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. W nocy pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, może powodować zamiecie i zawieje śnieżne, zachodni i południowo-zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże i opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr umiarkowany, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, południowo-zachodni. (PAP)

mki/