Prognoza pogody na 30 czerwca i 1 lipca

Opublikowano: 30-06-2009

30.06. Warszawa (PAP) – Europa północna jest pod wpływem wyżów, pozostała część kontynentu znajduje się w zasięgu ośrodków niżowych. Polska znajdować się będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, pomiędzy wyżem z centrum w rejonie Zatoki Fińskiej a rozległym i płytkim niżem …

30.06. Warszawa (PAP) – Europa północna jest pod wpływem wyżów, pozostała część kontynentu znajduje się w zasięgu ośrodków niżowych. Polska znajdować się będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, pomiędzy wyżem z centrum w rejonie Zatoki Fińskiej a rozległym i płytkim niżem znad Europy południowej. Ze wschodu napływa ciepła i wilgotna zwrotnikowa masa powietrza – informuje IMiGW.

Ciśnienie waha się, w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, miejscami – zwłaszcza na zachodzie i północy kraju – wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze, możliwy grad. Temp. maks. 23-25 st. na zachodzie i Pomorzu, 28-30 st. na południowym wschodzie i w centrum, na Wybrzeżu 16-20 st. Wiatr słaby, w rejonach burz silniejszy i porywisty, w porywach do 70 km/h, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami burze i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze dość pogodnie, jedynie początkowo miejscami więcej chmur i zanikające przelotne opady deszczu i burze. Rano miejscami mgła. Temp. min. 16-19 st. Wiatr słaby, tylko początkowo w rejonach burz silniejszy i porywisty, w porywach do 70 km/h, północno-wschodni i wschodni.

W środę w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i miejscami, głównie na zachodzie kraju, przelotne opady deszczu oraz burze, na Dolnym Śląsku możliwy grad. Temp. maks. 24-26 st. na Pomorzu i miejscami na zachodzie, 28-30 st. na wschodzie, na Wybrzeżu 18-20 st. Wiatr słaby, w rejonach burz silniejszy i porywisty, w porywach do 70 km/h, północno-wschodni i wschodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, po południu lub wieczorem przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. 30 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy porywisty, wschodni. W nocy pogodnie, tylko początkowo możliwa burza. Temp. min. 18 st. Wiatr przeważnie słaby, wschodni. W środę w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. 29 st. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, wschodni. (PAP)