Chefs after hours w Food Lab Studio!

Opublikowano: 22-03-2018

Kolejna odsłona „Chefs after hours” – cyklu edukacyjnych spotkań dla głodnych wiedzy kucharzy i szefów kuchni, odbędzie się 26 marca w Food Lab Studio. Tym razem na warsztat weźmiemy zimowe warzywa i przyjrzymy się ich różnorodności i technikom, które można przy nich zastosować. Porozmawiamy też o najważniejszym narzędziach w kuchni – nożach. 

  Na początku spotkania Patryk Pawlik zaprezentuje kute w japońskim stylu noże swojej marki Kaminari i ich szczególne walory przy krojeniu warzyw. Poznamy także tajemnice prawidłowego ostrzenia.  W programie nie zabraknie polskich noży rzemieślniczych. Piotr Jędras – twórca marki KŁOSY opowie o znaczeniu różnych gatunków stali w nożownictwie oraz o tym co dzieje się z ostrzem noża kiedy się tępi.

  Gościem specjalnym  wydarzenia będzie szef kuchni Kriss Basznianin, który ma wieloletnie doświadczenie w restauracjach na całym świecie. Kuchnia jest jego pasją, a on sam umie nie tylko świetnie gotować, ale także opowiadać i uczyć. Kriss podzieli się z uczestnikami warsztatu swoim spojrzeniem na korzeniowe warzywa i pomoże im odkryć ich walory. Podczas wspólnego gotowania chefowie będą mogli puścić wodze fantazji i razem z Krissem złożyć warzywne dania. 

„Zimowy talerz też może być piękny, kolorowy i lekki.  Osiągniemy to właśnie przy użyciu sezonowych, zimowych warzyw. Przedwiośnie to pora roku, w której „lecimy na oparach” zapasów naszych spiżarni.  Sezonowych warzyw jest teraz relatywnie niewiele, jednak one dają naprawdę bardzo duże spektrum możliwości. Trzeba tylko umieć je pokazać” – zaprasza pomysłodawca „Chefs after hours” Grzegorz Łapanowski.

Do udziału w „Chefs after hours” zapraszamy każdego chefa i kucharza, który ma ochotę pogłębić wiedzę, pokazać danie, technikę czy swoje spojrzenie. Weź danie ze sobą lub dołącz do wspólnego gotowania! 

Eksperci prowadzący spotkanie:

Kristoffer Basznianin – absolwent Värnhem Restaurangskolan na wydziale Gastronomii oraz Uniwersytetu w Linköping. Pracował w uznanych, nagradzanych gwiazdkami, restauracjach na całym świecie. Po zakończeniu kilkuletniej pracy w Restauracji AOC** w Kopenhadze zajmuje się realizowaniem własnych idei związanych ze współpracą z Robertem Cortezem i jego CR8 i Sences in Sucrose Jest współwłaścicielem i Headchefem restauracji Moccasin Vin & Kaerlighet w Malmö, restauracji która została nominowana prze Szwedzką Akademię Gastronomiczną jako jedna z trzech najlepszych restauracji ekologicznych w Szwecji. W 2017 roku został mianowany inspektorem przewodnika White Guide, skandynawskiego odpowiednika przewodnika Michelin.

Patryk Pawlik – kreator i właściciel marki Kaminari, który przez 12 lat doskonalił proces kucia i wytwarzania noży, w Polsce oraz w Japonii. Jego specjalizacją są noże kuchenne, ale wykonuje też noże terenowe. Każdy nóż Kaminari jest indywidualną historią. Nie ma drugiego takiego na świecie i jest robiony od początku do końca przez Patryka.

Piotr Jędras – założyciel marki rzemieślniczych noży KŁOSY

Wydarzenie jest bezpłatne. 

Obowiązują zapisy mailowe na adres: emalko@foodlabstudio.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Chef after hours: Zimowe warzywa z Kristofferem Basznianinem

Food Lab Studio, 26 marca 2018 r.

https://www.facebook.com/events/1498053740323469

Partnerzy: Tefal, Casillero del Diablo, Gastro Magic Service

Patroni: Food Service, Magazyn Kuchnia, KUKBUK, Mlask, Newsgastro.pl