FESTIWAL CHORWACKI

Opublikowano: 20-05-2017

10. 06 (sobota) godz.12.00 – 20.00

Wstęp wolny

Na powitanie lata przygotowaliśmy barwną, dynamiczną imprezę, prawdziwe- polsko- chorwackie święto. Tego dnia zmysły smaku, wzroku i słuchu zajęte będą przyjemnościami prosto z Chorwacji. 

Na dwóch scenach rozbrzmiewać będzie muzyka na żywo, w wykonaniu kilku zespołów z Dalmacji: orkiestry mandolinistów PARTENCA, chóru dziecięcego  Čarčojak z solistą Marinem Karmeliciem, gitarzysty  Denisa Ćerića, młodego wirtuoza  akordeonu – Martina Kutnara z Zagrzebia oraz żeńskiego   zespołu Čuvite z  wyspy Šolta. Chorwatki wspólnie z polskim zespołem  Służewianki, działającym w Służewskim Domu Kultury wykonają repertuar obejmujący m.in. znaną w obu krajach piosenkę  O MARIJANO.

Prawdziwym hitem FESTIWALU będzie wieczorny koncert (godz. 18.00)  gwiazd sceny muzycznej Chorwacji – zespołu  PARNI VALJAK, znanego również  fanom, dzięki projektowi Jugopolis i wspólnym wykonaniom z polskimi muzykami (m. in. Maleńczukiem, Piekarczykiem, Staszczykiem). 

W Parku ustawione będą stoiska turystyczne z ofertą wakacyjną oraz gastronomiczne, gdzie degustować będzie można m.in.: racuszki chorwackie tzw. fritule, kawę, napoje, sałatkę z ośmiornicy, sery, mięsiwa z grilla, owoce morza. W piecu glinianym pieczony będzie kukurydziany chleb oraz wielki placek – soparnik nadziewany blitvą. Opowieści o winie i oliwie uzupełnią tę smakowitą, chorwacką ucztę. 

W Sali widowiskowej prezentowane będą chorwackie filmy, a w foyer wystawa fotografii Zdravko Kopasa.  Odbędzie się spotkanie z rzeźbiarką z Pučišcia na wyspie Brač –Żeljką Martinović z jedynej w Europie szkoły kształtowania marmuru.

Festiwal Chorwacki organizowany jest przez Służewski Dom Kultury, Urząd Dzielnicy Mokotów przy współpracy z Ambasadą Republiki Chorwacji w Polsce.

Zrzut ekranu 2017-06-19 o 10.29.11

Więcej informacji: 

https://www.sdk.waw.pl/wydarzenia/inne/2072-festiwal-chorwacki-w-sdk-muzyka-zabawa-przysmaki