Globalny finał World Class Competition 2018

Opublikowano: 07-10-2018

Wszystkie kciuki za Marcina Kruka!

57 najbardziej utalentowanych barmanów świata, z których każdy spędził setki godzin na przygotowaniach, by zdeklasować 10 tysięcy konkurentów. Dziś są w Berlinie. Od 5 do 8 października walczyć będą o trofeum w największym konkursie barmańskim globu: World Class Competitition. Polskę reprezentuje Marcin Kruk z warszawskiego baru Kita Koguta.

World Class Competition to jedno z najbardziej wpływowych wydarzeń sceny barmańskiej, które w tym roku, w Berlinie świętuje swój dziesiąty jubileusz. Marcin Kruk będzie czwartym w historii reprezentantem Polski w globalnych zawodach World Class Competition. 

Marcin Kruk (28 lat) pochodzi z Warszawy, a pracę za barem rozpoczął jako 19-latek, chcąc zarobić na studia. Dziś ma na koncie doświadczenie z kilku lokali w Warszawie i Yorku (Anglia). Już w etapie krajowym World Class potwierdził, że sukces na scenie barmańskiej to nie tylko dobry przepis i technika, ale także konsekwencja i… serce. 

– „Ta piękna podróż rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy jako nowicjusz w barmańskich konkursach, po raz pierwszy wziąłem udział w World Class Poland. Krajowe eliminacje ukończyłem wtedy na drugim miejscu, ale zawziąłem się na wygraną” – powiedział Marcin Kruk. – „Dzisiaj mam nowe pomysły i jestem innym człowiekiem. Czas zmierzyć się z najlepszymi w Berlinie!” – dodał, prosząc o trzymanie kciuków za jego występ.

 

W tym roku, w ciągu 3 dni, blisko 60 barmańskich talentów zmierzy się w 4 konkurencjach, w ramach których jury wyłoni kolejno Top 20, Top 4, a następnie najlepszego barmana globu. Widzowie z całego świata będą mogli śledzić zmagania przez live streaming począwszy od rywalizacji 20 finalistów, tj. od niedzieli, 7 października, przez YouTube, Facebook oraz na stronie www.theworldclassclub.com.

Rok temu globalną statuetkę World Class zdobyła Kanadyjka, Kaitlyn Stewart, a finały odbywające się w Meksyku obejrzało przez live streaming 2,2 miliona internautów z całego świata. Do tej pory w międzynarodowym konkursie Polskę reprezentowali: Janusz Lemiesz (zwycięzca World Class Poland 2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015). 

Od 2009 r. już ponad 300 000 barmanów na całym świecie mogło skorzystać z wiedzy i inspiracji programu World Class. W 9-letniej historii World Class Competition po globalne trofeum sięgnęli reprezentanci: Australii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Japonii, USA, Wielkiej Brytanii oraz Kanady (2017). Zwycięzcy podróżują po świecie w roli ambasadorów konkursu, pracują jako eksperci i w szefów baru uczestniczą z największych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych glonu, jak od pokazów mody po oscarowe gale.

Jak przedstawia się program World Class Competition 2018 w Berlinie?

PROGRAM WORLD CLASS COMPETITION – BERLIN 2018

Powitanie: piątek, 5 października

Zamknięta sesja barmańska z konkurencją: Ketel One ‘Better Drinking’.

DZIEŃ 1: sobota, 6 października

Konkurencja ‘Flavours of a Nation’ – każdy z 57 finalistów stworzy 2 koktajle. Pierwszy to napój highball, inspirowany nutami smakowymi Johnnie Walker Black Label, drugi – miks nawiązujący do kraju, z którego pochodzi uczestnik.

DZIEŃ 2: niedziela, 7 października

Konkurencja ‘Search for a Signature’ została podzielona na dwa etapy. W pierwszym, 57 finalistów stanie przed wyzwaniem stworzenia nowego koktajlu, który ma szansę stać się nowym, globalnym „signature serve” kultowego ginu Tanqueray No. TEN.

Do drugiego etapu zakwalifikuje się już tylko 20 uczestników, których zmagania od tego momentu można będzie śledzić przez live streaming. Wyzwaniem będzie przygotowanie kolejnych dwóch popisowych koktajli w zaledwie 10 minut.

Konkurencja: ‘Before & After’ – Top 20 barmanów stworzy receptury aperitif i digestif na bazie rumu Zacapa. Tym razem pracować będą nie za barem, lecz przy stole sędziów, którzy wyłonią 4 najlepszych barmanów świata.

DZIEŃ 3: poniedziałek, 8 października

Szczegóły ostatniego wyzwania – ścisłego finału i konkurencji: ‘Cocktail Clash’ – pozostają owiane tajemnicą. Organizator zdradził jedynie, że będzie inspirowana remiksologią, czyli sztuką tworzenia nowych wersji koktajlowych klasyków, a jej elementem będzie speed runda. W poniedziałkowy wieczór na uroczystej gali 10. edycji World Class w Berlinie zostanie ogłoszony globalny Barman Roku 2018.

Live streaming od 7 października:

https://www.youtube.com/worldclassglobal 

https://www.facebook.com/worldclasspoland/ 

www.theworldclassclub.com

_____________________________________________

Światowy klub World Class www.theworldclassclub.com

DIAGEO

Producent i dystrybutor najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie. Firma posiada m.in. takie marki jak: whisky Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Buchanan’s, Windsor, wódki Smirnoff, Cîroc i Ketel One, a także Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray i Guinness. Diageo to międzynarodowa firma, prowadząca sprzedaż w ponad 180 krajach na całym świecie. Firma jest notowana na giełdach w Nowym Jorku (DEO) i Londynie (DGE). Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek, wyników biznesowych można znaleźć na www.Diageo.com. Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia oraz informacje o inicjatywach związanych z tym tematem dostępne są na www.DrinkIQ.com.

DIAGEO RESERVE WORLD CLASS

Program Diageo Reserve WORLD CLASS rozwija najlepsze doświadczenia i kulturę spożywania koktajli na całym świecie. To największa, luksusowa i najbardziej wiarygodna wizytówka w branży. Odkrywa kolejną generację barmańskich talentów, które ustanawiają najnowsze trendy miksologii i popularyzuje je w najlepszych lokalach na całym świecie. U podstaw tej inicjatywy leży znakomity, globalny program szkoleniowy i ciesząca się międzynarodowym uznaniem platforma, która zmierza do rozwijania profesji barmana i budowania karier laureatów konkursu o tytuł „Barmana Roku”. Od pierwszej edycji zawodów World Class w 2009 roku już ponad 300 000 barmanów na całym świecie mogło skorzystać z wiedzy i inspiracji w dziedzinie miksologii. Dzięki współpracy z największymi ekspertami, mediami oraz partnerami projektu, marka Diageo Reserve WORLD CLASS jest powszechnie uznawana wśród barmanów i klientów jako znak wyrafinowania i wyróżnienia międzynarodowej kultury spożywania najlepszych alkoholi.