Jesteśmy na bieżąco! A Wy?

Opublikowano: 19-01-2018

Coppa del Mondo della Gelateria

Lodziarskie Mistrzostwa Świata odbędą się w tym w roku w Rimini w dniach 20-23 stycznia. To już ósma edycja konkursu, a weźmie w niej udział 12 drużyn: z Argentyny, Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kolumbii, Maroka, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, a także z Polski. Nasz zespół wystąpi w składzie: Łukasz Parzymski, Tomasz Szypuła, Rafał Macała i Damian Wiśniewski, których menedżerem jest Sebastian Szmyd. Do przygotowania będzie osiem prezentacji konkursowych: udekorowany pojemnik z lodami czekoladowymi, deser lodowy w pucharku, tort lodowy, przystawka z lodami gastronomicznymi, autorskie lody na bazie wylosowanego składnika,  lodowy snack, dwa eksponaty (krokant, bryła lodowa) oraz bufet finałowy, prezentujący wszystkie prace. Więcej informacji na: http://www.coppamondogelateria.it/.

Komis gastronomiczny Gastro Magic

Już ponad 3000 osób aktywnie obserwuje na facebooku stronę komisu gastronomicznego Gastro, który systematycznie dodaje posty z ciekawym sprzętem nowym lub używanym, jaki można kupić od ręki w bardzo korzystnej cenie. W ofercie komisu są piece gastronomiczne: konwekcyjne lub do pizzy, kostkarka, warnik, express i wiele więcej, a zakupiony sprzęt dowożony jest na terenie Warszawy gratis. Zainteresowanych odsyłamy na stronę: http://komisgastronomiczny.pl/.

Tomasz Deker – O chlebie

17 stycznia miała miejsce premiera nowej książki znanego i bardzo lubianego mistrza cukiernictwa Tomka Dekera. Książka O chlebie to wędrówka po wielu możliwościach przygotowywania pieczywa we własnych domach. Autor podaje przepisy na tradycyjny chleb pszenno – żytni, kajzerki, rogale, a wszystko bez konieczności inwestowania w specjalistyczny sprzęt. Wśród licznych przepisów znajdują się również słodkie wypieki: bułki jogurtowe, jagodzianki, strudel drożdżowy z żurawiną, a także unikatowy sposób na upieczenie chleba piwnego. Książka jest już w sprzedaży! 

Fine Dining Week 7-18.02.

Czwarta edycja festiwalu Fine Dining Week odbędzie się w tym roku aż w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie i po raz pierwszy we Wrocławiu. Zainteresowani udziałem w wydarzeniu goście mogą od 11 stycznia dokonywać rezerwacji na stronie https://finediningweek.pl/, gdzie mają do wyboru 45 starannie wyselekcjonowanych restauracji. Każda z nich ma w ofercie 5-daniowe menu festiwalowe w cenie 119 zł. Cechą wspólną wszystkich lokali jest bardzo wysoka jakość produktów, mistrzowskie oraz autorskie wykonanie, a także  gwarancja doskonałej obsługi kelnerskiej.