Polscy kucharze dla WOŚP!

Opublikowano: 10-01-2018

To już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia Polacy zjednoczą się, by wesprzeć kolejny szczytny cel, jakim jest zbieranie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. 

Jak co roku branża gastronomiczna mocno zaznaczy swoją aktywność podczas wydarzenia, a restauracje z całego kraju oraz szefowie kuchni i ich zespoły zgłosili swoją gotowość, by wziąć udział w licznych akcjach. Są to choćby wystawione aukcje na zjedzenie obiadu w konkretnym lokalu np. ze znaną osobą, czy ugotowanie wykwintnego posiłku osobiście przez cenionego szefa kuchni. Również lokalnie kucharze jednoczą się, tworząc w swoich miastach WOŚP-owe restauracje, gdzie za ciepły posiłek (często naprawdę wysokiej jakości) oczekują wsparcia do puszki wolontariuszy. Z reguły eventom towarzyszą dodatkowe atrakcje: pokazy live cooking, degustacje, prezentacje, warsztaty. 

Dużą akcję przygotowali szefowie kuchni z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni (OSSKiC), którzy poprowadzą wysokiej klasy live cooking w sztabie w Markach. Będzie to dwanaście szczególnych dań, które nazywają „podróżą kulinarną po niemalże wszystkich kontynentach globu”. Autorskie dania zostaną przygotowane przy użyciu najnowocześniejszych trendów i w zaskakującej aranżacji, a pracy towarzyszyć będzie komentarz szefa kuchni, który podzieli się z widzami swoim warsztatem. Wydarzenie poprzedzone było licytacją cegiełek na rzecz WOŚP-u.

Klub Szefów Kuchni (KSK) zaprasza z kolei pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie znani szefowie osobiście ugotują ponad 4000 litrów zupy pomidorowej z warzywami i wołowiną. Dodatkowo w dedykowanym namiocie zaaranżowana zostanie Restauracja WOŚP, serwująca dania dla wyjątkowych gości. W menu znajdzie się wędzony sum z palonym ziemniakiem, musem z kalafiora i rukolą na przystawkę. Żurek wzbogacony zostanie o wędzonego węgorza, mleko kokosowe i chili. Danie główne to wołowina demi-glace, pieczarka, marchew, gnocchi w emulsji maślanej, ravioli z warzywami ratatouille. A na deser goście zjedzą bezę z mascarpone i marakują. 

Do zobaczenia 14 stycznia!

Portal Newsgastro.pl będzie grał razem z Wami!